Caféer & dagträffar

berga kyrka

Smörgåscafé
Ons 09.15-11.00

Sopplunch
Tors 12.00 (30 kr)

vidingsjö kyrkby

Café (sconescafé sista tisdagen i månaden) 
Tis 15.00-16.00

Berit Bergqvist 013-30 39 20
berit.bergqvist@svenskakyrkan.se

domkyrkans församlingshem

Diakonikretsen
Onsdagar 14.00-15.30 
För datum kontakta:

Anna Haglund Fröhler 013-30 37 06
anna.haglund@svenskakyrkan.se

ansgarskyrkan, gottfridsberg

Gottegemenskap
Lunch 12.00, 50 kr
Jämna veckor fortsätter eftermiddagen med fika och program från 13.00.

Mia Zetterlund 013-30 38 84
mia.zetterlund@svenskakyrkan.se

HACKEFORSGÅRDEN

Promenadcafé
Tis 10.00-12.00
Promenad, fika och andakt.

Nina Tønne 013-30 38 07
nina.tonne@svenskakyrkan.se 

mariagården, johannelund

Johannelundsträffen
Ons 14.00-15.30
För datum kontakta:

Britta Olinder 013-30 39 53
britta.olinder@svenskakyrkan.se

mikaelskyrkan, ryd

Café Kom-som-du-är 
Ons 14.00-16.00
Mötesplats, fika, pyssel och samvaro.

Kristina Nedell 013-30 38 55
kristina.nedell@svenskakyrkan.se

skäggetorps kyrka

Bokcafé
Läsrum och möjlighet att låna dator.
Mån-fre 09.30-12.00, ons 09.30-16.00

Katja Wiebe 013-30 39 88
katja.wiebe@svenskakyrkan.se

Skäggetorpsträffen
Program, andakt, fika, lotteri.
Mån 14.00-16.00 
Hösten 2021: 27/9, 25/10 och 29/11

Linda Waldemar 013-30 39 84
linda.waldemar@svenskakyrkan.se

s:t hans kyrka

Stickcafé 
Mån 10.00-12.00

Nina Tønne 013-30 38 07
nina.tonne@svenskakyrkan.se

Fredagskören
Sångstund för daglediga.
Varannan fre 10.00-11.30 För datum kontakta:

Elisabeth Ingelberg 013-30 38 12
elisabeth.ingelberg@svenskakyrkan.se

Psalmträff 
Varannan fredag 10.00-11.30 Start 17 sept 2021

Om Anders Frostenssons psalmer. Vi lär oss om psalmer och sjunger och samtalar om livet och tron utifrån olika psalmer vid fem tillfällen. Medhavd frukt. Anmälan till församlingsexpeditionen 013-30 38 00

Annika Johansson 013-30 38 02
annika.johansson@svenskakyrkan.se

s:t lars kyrka - missionskyrkan

Tre-fika
Varje helgfri vardag 15.00-15.30

Thomas Bernhardsson 013-30 37 60
thomas.bernhardsson@svenskakyrkan.se

Eftermiddagsträffen
tillsammans med Missionskyrkan
Jämna måndagar 14.00-15.45 
För datum kontakta:

Åsa Hansson 013-30 37 54
asa.hansson@svenskakyrkan.se