Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Kontakt

Linköpings domkyrkopastorat Besöksadress: Ågatan 40 , 58222 Linköping Postadress: Box 2037, 58002 Linköping Telefon:+46(13)303500 E-post till Linköpings domkyrkopastorat

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Caféer & dagträffar

berga kyrka

Smörgåscafé
Ons 09.30-11.00
Även café på kyrktorget de flesta vardagar 09.30-11.00 – titta efter skylten på gatan!

Bergaträffen
Fre 14.00-16.00 

vidingsjö kyrkby

Café
Tis 15.00-16.00

Vidingsjöträffen
Fre 14.00-16.00 
För datum kontakta:

Berit Bergqvist 013-30 39 20
berit.bergqvist@svenskakyrkan.se

gamla domprostgården

Diakonikretsen
Onsdagar 14.00-15.30 
För datum kontakta:

Anna Haglund Fröhler 013-30 37 06
anna.haglund@svenskakyrkan.se

ansgarskyrkan, gottfridsberg

Öppen gemenskap
Gudstjänst, kaffe och program
Ons 14.00-16.00 Udda veckor

Mia Zetterlund 013-30 38 84
mia.zetterlund@svenskakyrkan.se

mariagården, johannelund

Johannelundsträffen
Ons 14.00-15.30
För datum kontakta:

Britta Olinder 013-30 39 53
britta.olinder@svenskakyrkan.se

mikaelskyrkan, ryd

Café Kom-som-du-är 
Ons 14.00
Mötesplats, fika, andakt och samtal.

Kristina Nedell 013-30 38 55
kristina.nedell@svenskakyrkan.se

skäggetorps kyrka

Torgcafé tisdagskvällar, i anslutning till kvällsmässan som börjar 18.30

Bokcafé
Mån-tis, tors-fre 09.30-12.00, ons 09.30-16.00

Katja Wiebe 013-30 39 88
katja.wiebe@svenskakyrkan.se

Skäggetorpsträffen
Program, andakt, fika, lotteri.
Mån 14.00-16.00 
För datum kontakta:

Linda Waldemar 013-30 39 84
linda.waldemar@svenskakyrkan.se

Open Church
Skapande, träna svenska, gemensam måltid, musik och andakt. För alla åldrar.
Tors 17.00-20.00 För datum kontakta:

Annika Möller 013-30 39 87
annika.moller@svenskakyrkan.se

s:t hans kyrka

Seniorcafé Tors 10.00-11.30

Nina Tønne 013-30 38 07
nina.tonne@svenskakyrkan.se

Fredagskören
Sångstund för daglediga.
Varannan fre 10.00-11.30 För datum kontakta:

Elisabeth Ingelberg 013-30 38 12
elisabeth.ingelberg@svenskakyrkan.se

s:t lars kyrka - missionskyrkan

Tre-fika
Varje helgfri vardag 15.00-15.30

Thomas Bernhardsson 013-30 37 60
thomas.bernhardsson@svenskakyrkan.se

Eftermiddagsträffen
tillsammans med Missionskyrkan
Jämna måndagar 14.00-15.45 
För datum kontakta:

Åsa Hansson 013-30 37 54
asa.hansson@svenskakyrkan.se

Språkcafé

Kom och umgås, dela erfarenheter och prata svenska. Kom med också du som är svenskspråkig - du behövs.

berga kyrka

Ons 15.30-17.00

Per-Inge Planefors 013-30 39 04
per-inge.planefors@svenskakyrkan.se

mariagården, johannelund 

Tis 15.00-16.30
Britta Olinder 013-30 39 53
britta.olinder@svenskakyrkan.se

mikaelskyrkan, ryd

Mån 13.30-15.00

Kristina Nedell 013-30 38 55
kristina.nedell@svenskakyrkan.se

skäggetorps kyrka

Svenskundervisning för kvinnor
Tis 09.30-11.00
Fre 10.00-11.30
Anmälan till:

Pernilla Janson 013-30 39 83
pernilla.janson@svenskakyrkan.se