Hantverk

Hantverk, fika och gemenskap.

ansgarskyrkan, gottfridsberg

Recyclinggrupp
Nytt av gammalt, fika och gemenskap
Tors 13.00-15.00

Mia Zetterlund 013-30 38 84
mia.zetterlund@svenskakyrkan.se

johannelund - mariagården

Hantverksgruppen Alstra
Mån 10.30-12.30

Marie Lind 013-30 39 55
marie.lind@svenskakyrkan.se

s:t hans kyrka, ekholmen

Stickcafé 
Mån 10.00-12.00

Nina Tønne 013-30 38 07
nina.tonne@svenskakyrkan.se

S:t Lars kyrka

Stickcafé
Ons 14.00-15.30

Välkommen du som vill sticka, virka, brodera, knyppla, nålbinda eller liknande tillsammans med andra. 

Catharina Helmersson 013- 30 35 88
catharina.helmersson@svenskakyrkan.se

skäggetorps kyrka

Birgittakretsen
Tors 14.00-16.00, varannan vecka

Linda Waldemar 013-30 39 84
linda.waldemar@svenskakyrkan.se

skäggetorps kyrka

Slöjdgrupper i Josefs verkstad
Här finns plats för dig som vill delta eller kanske leda en grupp.

Pernilla Janson 013-30 39 83
pernilla.janson@svenskakyrkan.se

Tannefors

Stickcafé
Ons 12.00-16.00
Kom och handarbeta, fika eller bara prata en stund

Emmie Davidsson 013-30 37 83
emmie.davidsson@svenskakyrkan.se