En närbild på tre ungdomar som sitter bredvid varandra.
Lyssna

Ungdomsgruppen i Segeltorps kyrka

Ungdomsgrupper för dig 14+ i Segeltorp och Huddinge. Fika, mys, häng och övernattningar. Ett perfekt tillfälle att träffa nya kompisar!

Torsdagshäng - 13 år och uppåt i Segeltorps kyrka

Torsdagar 18:30–21:00

Varje vecka på torsdagar träffas ungdomar i Segeltorp. Varje träff börjar med mässa i Segeltorps kyrka kl. 18.30. Efter mässan fikar vi och låter samtalet om det som är viktigt just nu få ta tid och plats. Musikrummet står öppet för den som vill spela eller sjunga.

Kontakt: Madeleine Hed

Ungdomsgruppen – 14 år och uppåt i Huddinge

Onsdagar 18:00–21:00 

Varje vecka på onsdagar träffas ungdomsgruppen i Klockargården. Ibland blir det även övernattning och myskvällar. Vi börjar med mässa i Huddinge kyrka klockan 18:00, sedan fortsätter vi och ses i församlingens lokaler. Det finns också ett husband som spelar på mässan och övar tillsammans, välkommen att vara med om du vill. 

För info och anmälan kontakta: Annelie Sejdeland
Vill du spela i husbandet? Kontakta Mikael Mannberg

Madeleine Hed

Madeleine Hed

Församlingapedagog, Huddinge Segeltorp församling , Svenska kyrkan i Huddinge

Mer om Madeleine Hed

Arbetsplats i Segeltorps kyrka

 Annelie  Sejdeland

Annelie Sejdeland

församlingspedagog , Huddinge Segeltorp församling , Svenska kyrkan i Huddinge

Mikael Mannberg

Musikpedagog, Huddinge Segeltorp församling , Svenska kyrkan i Huddinge