Barn i skolåldern
Här presenteras grupper som riktar sig till dig i skolåldern. Vi träffas för att pyssla, fika och prata om livet. Du är välkommen till vilken kyrka du vill och det kostar ingenting att vara med.
Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.
Här presenteras grupper som riktar sig till dig i skolåldern. Vi träffas för att pyssla, fika och prata om livet. Du är välkommen till vilken kyrka du vill och det kostar ingenting att vara med.
En rolig eftermiddag tillsammans med vänner för dig i årskurs 5-6.
Juniorer är för dig i årskurs 3-4. Vi träffas tisdagar klockan 15.30-17 i S:t Olofsgården.
Ekhagskyrkans efter-skolan-aktivitet för barn från förskoleklass till årskurs sex. Anmälan krävs.
Roliga aktiviteter i S:t Olofsgården för dig i årskurs 1 och 2. Vi pysslar, sjunger, spelar spel, fikar, har andakt och samling och gör en massa skoj tillsammans.
Rolig efter-skolan-aktivitet för dig i årskurs 4-6. Vi träffas onsdagar mellan klockan 14-16 för att fika, kreativt skapande samt lek och tävlingar. Ingen anmälan krävs.
Vill du lära dig spela det största av alla instrument? Orgel är ett stort och maffigt instrument där man spelar med både händer och fötter för att få fram fantastiska klanger och ljud! Läs mer och anmäl dig här - anmälningar tas emot löpande.
Friluftsliv för barn och ungdomar från årskurs 2.Vi lär oss slå knopar, lär oss om eld, om Gud och annat en scout behöver i livet. Måndagar klockan 18:30-19:45 i Dalvikskyrkan.