Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Kyrkofullmäktige 2018-2021

Här hittar du information om kyrkofullmäktiges sammanträdesdatum och kontaktuppgifter.

Kyrkofullmäktiges sammanträdesdatum 2019

  • Tisdag 21 maj kl. 18.30.
  • Tisdag 12 november kl. 18.30.

Kyrkofullmäktiges sammanträden är öppna för allmänheten. Välkommen!

Protokoll

Protokollen läggs ut först när de är justerade samt signerade. Det är kopior som läggs ut, utan underskrifter. Tidigare samt underskrivna protokoll från kyrkofullmäktiges sammanträden finns på församlingsexpeditionen, Nygatan 23 i Piteå.

Läs protokoll

Nedanstående namn är ordinarie ledamöter i Piteå församlings kyrkofullmäktige för mandatperioden 2018-2021.

Ordförande
Peter Roslund, s
070-577 10 68
peter.roslund@pitea.se

1:a vice ordförande
Britta Lysholm, LkPf
070-244 66 52
britta@eufaria.se

2:e vice ordförande
Siv Marklund, s
070-699 54 17
siv.marklund@hotmail.com

Sven Ivar Lidström, s
070-683 17 04
svenivar.lidström@gmail.com

Annika Lundgren, s
070-683 46 03
annica.lundgren57@bredband.net

Dan Burström, s
070-643 59 46
dannestrom10@gmail.com

Carola Eichwurzel Wilhelm, s

Jonas Vikström, s
070-347 34 76
jonas.vikstrom@gmail.com

Marianne Hedkvist, s
070-632 74 82
marjah6707@gmail.com

Anders Nyström, s
070-361 32 28
nystroem.anders@spray.se

Agneta Nilsson, s
070-366 92 25
agneta.nilsson51@bredband.net
 
Lilian Sjöström, s
070-65 37 563
lilian.sjostrom43@gmail.com

Regis Cabral, s
0733-256 379
regis.cabral@yahoo.com

Margit Johansson, s
070-375 01 92
foj012@telia.com

Leif Danielsson, s
070-620 05 83
leifanki@gmail.com

Vailet Lindqvist, s
070-209 29 44
vailet_33@hotmail.com

Helén Lindbäck, LkPf
0730-48 53 86
helen_prast@hotmail.com

Mayvor Ekberg, LkPf
070-377 28 76
mayvor.ekberg@telia.com

Jens Räsänen, LkPf
070-64 17 244
jens.krispin@hotmail.com

Catrin Gisslin, MPSK
070-23 95 933
gisslin@gica.se

Anders Pettersson, posk
070-34 35 289
anpson@hotmail.com

Ann-Charlotte Dahlbäck, posk

Ragnhild Sandström, posk
0730-53 63 75
ragnhildsandstrom@telia.com

Lars Norén, posk
073-062 09 95
lasselnoren@gmail.com

Karl Gösta Norlund, posk
070-570 42 40
kgnorlund@gmail.com

Julia Thiessen, posk
juliathiessen@hotmail.com

Ulf Lindeberg, SD
0703-22 75 34
jubjvbtirak@gmail.com

Brith Fäldt, ViSK

Gunnel Sandlund, ViSK
070-643 57 93
gunnelsandlund@gmail.com

Nedanstående namn är ersättare i Piteå församlings kyrkofullmäktige för mandatperioden 2018-2021.

Lennart Thelin, s
070- 692 79 33
lennart.th@hotmail.com

Rut Gustafsson, s

Ewa Forsberg, s
070-677 67 54
ewa.forsberg@hotmail.com

Agnes Szögi, s
070-520 40 66
agnesmedia@telia.com

Ann-Katrin Sämfors, s
070-39 00 636
ann-katrin.samfors@pitea.se

Berith Lindqvist, s
070-962 18 31

Sara Larsson, s
070-303 19 26
sara.larsson@norrbotten.se

Lena Eriksson, s
070-233 04 45
lenaeriksson@home.se

Sten Sandlund, LkPf
070-288 26 47
sten49@tele2.se

Rickard Brännström, LkPf
070-395 97 27
0911.17247@telia.com

Daniel Vesterberg, MPSK
072-216 86 31
jamesd.west65@gmail.com

Simon Granberg Johnson, MPSK
070-669 56 26
simon.granberg@hotmail.com

Erik Jonsson, posk
070-565 49 15
bergfinken6@gmail.com

Ricard Lundgren, posk
070-568 08 92
ricard.lundgren@gmail.com

Anna Bergeman, posk
070-278 32 12
anna@bergeman.se

Per Lönnberg, ViSK

Madelene Mantere, ViSK
073-842 66 74
madelene.mantere74@gmail.com