En bebis med nyckelpigor på kläderna ligger på mage på golvet.
Lyssna

Yoga med bebis

Yoga med bebis ger dig möjlighet att yoga i sällskap med ditt barn och möta andra småbarnsföräldrar.

Vi rekommenderar att det ska ha gått ca 8 veckor efter förlossning innan kursstart och att ditt barn ännu inte blivit så rörligt att hen tar sig fram på egen hand. 

Övningarna anpassas till dina och barnets förutsättningar. Varje tillfälle avslutas med fika och samtal. Du behöver ingen tidigare erfarenhet av yoga och yogamattor finns till utlåning. Ta gärna med en filt som bebisen kan ligga på. Barnvagnar kan parkeras inomhus och det finns skötbord. Kursen är kostnadsfri.

Hösten 2025:

Omgång 1
Tisdagar kl. 10.00–11.30,
23 september – 28 oktober
(5 tillfällen, ej 21 oktober)
Plats: Söderledskyrkan, Farstasalen

Omgång 2:
Tisdagar kl. 10.00–11.30,
11 november – 9 december
(5 tillfällen)
Plats: Söderledskyrkan, Farstasalen

Välkommen att göra en intresseanmälan via formuläret nedan!
Anmälan: Här anmäler du dig till Yoga med bebis

Sofie Puranen

Sofie Puranen

Diakon, Söderledskyrkan

Se även

Gravidyoga

START 23/9 & 11/11. Ett tillfälle med tid för yoga och samtal. Alla som är delaktiga i graviditeten är varmt välkomna att delta, såväl partners som stödpersoner.

Barn & Familj

Vi har aktiviteter och mötesplatser för dig och ditt barn. Alla våra verksamheter för barn är avgiftsfria!