Foto: Johannes Frandsen/Ikon

Var med på hantverksutställningen!

Nyhet Publicerad

Ägnar du dig åt skapande? Måleri, slöjd, keramik, stickning, fotografi eller någonting helt annat? Visa dina alster i Infjärdens kyrka!

Vi vill visa på all talang och skaparglädje som finns på orten. Med start måndag den 16 maj har vi utställning i Infjärdens kyrka där den som vill kan visa sitt hantverk i en vecka.

Inlämning

Söndag den 15 maj kl. 16.00-17.30 i Infjärdens kyrka är det inlämning av bidrag till utställningen. Lämna in det du vill visa upp tillsammans med en lapp med ditt namn och eventuellt en kort text om ditt bidrag. Om du inte kan lämna in ditt alster under denna tid kan du kontakta oss så kan vi försöka lösa ett annat inlämningstillfälle. Det kommer inte ske någon försäljning under utställningen. Bidragen kommer endast att visas upp.