Närbild på hand på en käpp
Foto: Johannes Frandsen/IKON

När livet utmanar, påfrestar och skrämmer

Nyhet Publicerad

Under året har Piteå församling arrangerat en föreläsningsserie om psykisk hälsa och suicidprevention. Föreläsningarna är fristående och nu finns tredje och sista föreläsningen tillgänglig via Youtube.

På grund av rådande läge med pandemin kunde församlingen inte bjuda in till den tredje och sista föreläsningen. Föreläsningarna är fristående, och den sista delen lyfter psykisk hälsa bland äldre. Föreläsarna Birgitta Johansson Huuva och Folke Antonsson har gjort föreläsningen tillgänglig via Youtube. 

Följ länken för att ta del av föreläsningen: När livet utmanar, påfrestar och skrämmer - Äldre, åldras, årsrik (öppnas i ett nytt fönster)

 Frågor, kontakta Birgitta och Folke via: www.gibnova.se (öppnas i ett nytt fönster).