Meny

Kontakt kyrkogårdsförvaltning

Kyrkogårdsförvaltningen

Öppettider:

Helgfri vardag 09:00-15:00
Lunchstängt 12:00-13:00
Telefontid: 9:00-12:00

Telefon: 08-560 387 00
E-post: ekero.pastorat@svenskakyrkan.se
Besöksadress: Björkuddsvägen 2, Ekerö
Postadress: Ekerö pastorat, Box 116, 1178 22 EKERÖ

Kyrkogårds- och fastighetschef

Henrik  Mattsson

Henrik Mattsson

Ekerö pastorat

Administration

Mer om Henrik Mattsson

henrik.mattsson@svenskakyrkan.se #Kyrkogårds- och fastighetschef

Administration kyrkogård

Emely Ahlsén

Emely Ahlsén

Ekerö pastorat

Administration

Mer om Emely Ahlsén

emely.ahlsen@svenskakyrkan.se #Kanslist Kyrkogårdsexpeditionen

Kyrkogårdsvaktmästare Ekerö kyrkogård

Erika  Nilsson

Erika Nilsson

Ekerö pastorat

Vaktmästeri

Mer om Erika Nilsson

erika.k.nilsson@svenskakyrkan.se #Kyrkvaktmästare Adelsö-Munsö & Ekerö

Alva Ledung

Ekerö pastorat

Vaktmästeri

Mer om Alva Ledung

alva.ledung@svenskakyrkan.se #Kyrkvaktmästare Adelsö-Munsö & Ekerö

Kyrkogårdsvaktmästare Adelsö-Munsö kyrkogård

Monika  Engelhardt

Monika Engelhardt

Ekerö pastorat

Vaktmästeri

Mer om Monika Engelhardt

monika.engelhardt@svenskakyrkan.se #Kyrkvaktmästare Adelsö-Munsö & Ekerö

Sofie Carlson

Sofie Carlson

Ekerö pastorat

Vaktmästeri

Mer om Sofie Carlson

sofie.carlson@svenskakyrkan.se #Kyrkvaktmästare Adelsö-Munsö & Ekerö

Kyrkogårdsvaktmästare Lovö kyrkogård och Lovö skogskyrkogård

Thomas  Erlandsson

Thomas Erlandsson

Ekerö pastorat

Vaktmästeri

Mer om Thomas Erlandsson

thomas.erlandsson@svenskakyrkan.se #Kyrkvaktmästare Lovö

Vaktmästare borgerliga begravningar

Rizgar Karim

Rizgar Karim

Ekerö pastorat

Vaktmästeri

Mer om Rizgar Karim

rizgar.karim@svenskakyrkan.se #Kyrkvaktmästare Ekebyhovskyrkan

Ansvarig maskin och underhåll

Tjalle Forselius

Tjalle Forselius

Ekerö pastorat

Administration

Mer om Tjalle Forselius

tjalle.forselius@svenskakyrkan.se #Fastighetsskötare