EKERÖ PASTORAT

Prata med oss

Kontakt

EKERÖ PASTORAT Besöksadress: Björkuddsv 2, 17834 EKERÖ Postadress: BOX 116, 17822 EKERÖ Telefon: +46(8)56038700 E-post till EKERÖ PASTORAT

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Till innehållet

All personal


Simone  Allertz

Simone Allertz

Ekerö pastorat

Diakon

Direkt: 08-560 387 43

Växel: 08-560 387 00

Mer om Simone Allertz…

simone.allertz@svenskakyrkan.se

Peter  Andersson

Peter Andersson

Ekerö pastorat

Vaktmästeri

Direkt: 08-560 387 53

Växel: 08-560 387 00

Mer om Peter Andersson…

peter.andersson@svenskakyrkan.se #Kyrkvaktmästare Ekerö

Leif Asp

Leif Asp

Ekerö pastorat

Musiker

Direkt: 08-560 387 48

Växel: 08-560 387 00

Mer om Leif Asp…

leif.asp@svenskakyrkan.se

Kerstin Baldwin Sterner

Kerstin Baldwin Sterner

Ekerö pastorat

Musiker

Direkt: 08-560 387 36

Växel: 08-560 387 00

Mer om Kerstin Baldwin Sterner…

kerstin.b.sterner@svenskakyrkan.se

Mårten Becker

Ekerö pastorat

Vaktmästeri

Mer om Mårten Becker…

marten.becker@svenskakyrkan.se #Kyrk- och kyrkogårdsvaktmästare, Ekerö Tjänstledig

Dan Bekking

Dan Bekking

Ekerö pastorat

Präster

Direkt: 08-560 387 06

Växel: 08-560 387 00

Mer om Dan Bekking…

dan.bekking@svenskakyrkan.se

Sabina  Bergqvist

Sabina Bergqvist

Ekerö pastorat

Församlingpedagog

Direkt: 08-560 387 09

Växel: 08-560 387 00

Mer om Sabina Bergqvist…

sabina.bergqvist@svenskakyrkan.se #Ungdom och konfirmand

Marie Björnvad

Marie Björnvad

Ekerö pastorat

Diakon

Direkt: 08 - 560 387 27

Växel: 08-560 387 00

Mer om Marie Björnvad…

marie.bjornvad@svenskakyrkan.se

Magnus  Ehntorp

Magnus Ehntorp

Ekerö pastorat

Bitr. kyrkoherde, Präst

Direkt: 08-560 387 04

Växel: 08-560 387 00

Mer om Magnus Ehntorp…

magnus.ehntorp@svenskakyrkan.se #biträdande kyrkoherde

Monika  Engelhardt

Monika Engelhardt

Ekerö pastorat

Vaktmästeri

Direkt: 08 - 560 387 52

Växel: 08-560 387 00

Mer om Monika Engelhardt…

monika.engelhardt@svenskakyrkan.se #Kyrkvaktmästare Adelsö-Munsö & Ekerö

Karolina Enochsson

Ekerö pastorat

Vaktmästeri

Direkt: 08-560 387 03

Växel: 08-560 387 00

Mer om Karolina Enochsson…

#Kyrkvaktmästare Adelsö-Munsö & Ekerö

Susanna  Enström

Susanna Enström

Ekerö pastorat

Administration

Direkt: 08-560 387 02

Mer om Susanna Enström…

susanna.enstrom@svenskakyrkan.se #Ekonomi och löner

Thomas  Erlandsson

Thomas Erlandsson

Ekerö pastorat

Vaktmästeri

Direkt: 08-560 387 08

Växel: 08-560 387 00

Mer om Thomas Erlandsson…

thomas.erlandsson@svenskakyrkan.se #Kyrkvaktmästare Lovö

Tjalle Forselius

Ekerö pastorat

Administration

Direkt: 08-560 387 22

Växel: 08-560 387 00

Mer om Tjalle Forselius…

tjalle.forselius@svenskakyrkan.se #Fastighetsskötare

Sirkku Granlund

Ekerö pastorat

Husmor

Direkt: 08-560 387 57

Växel: 08-560 387 00

Karin Gustafsson

Karin Gustafsson

Ekerö pastorat

Flyktingsamordnare och vänfamilj- och bosättningskoordinator

Direkt: 08-560 387 68

Växel: 08-560 387 00

Fax: 08-560 387 01

Mer om Karin Gustafsson…

karin.gustafsson2@svenskakyrkan.se #flyktingsamordnare samt vänfamilj- och bosättningskoordinator

Eleonor Hammarsten

Eleonor Hammarsten

Ekerö pastorat

Administration

Direkt: 08-560 387 14

Växel: 08-560 387 00

Fax: 08-560 387 01

Mer om Eleonor Hammarsten…

Administration #Kanslist kyrkogårdsadministration

Helena  Hansson

Helena Hansson

Ekerö pastorat

Musiker

Direkt: 08-560 387 24

Växel: 08-560 387 00

Mer om Helena Hansson…

helena.e.hansson@svenskakyrkan.se

Catrin Jacobsén

Catrin Jacobsén

Ekerö pastorat

Administration

Direkt: 08-560 387 13

Mer om Catrin Jacobsén…

catrin.jacobsen@svenskakyrkan.se #Kanslist

Mie Johansson

Mie Johansson

Ekerö pastorat

Musiker

Direkt: 08-560 387 33

Växel: 08-560 387 00

Mer om Mie Johansson…

mie.johansson@svenskakyrkan.se #Musikpedagog, föräldra-/barngrupper