Foto: Alex Giacomini /Ikon

Barn- och ungdomsgrupperna på ny adress!

Nyhet Publicerad Ändrad

Liten & stor och S:t Petri Ungdomsgrupp träffas från och med höstterminen i nya lokaler i S:t Nicolaigården bredvid Malmö Live. Startdatum är 28 september.

Barn- och ungdomsverksamheten flyttas

Personal och verksamhet i S:t Petri församlingshus flyttade under våren och sommaren från Själbodgatan till nya lokaler i fd Kyrkans hus, nu omdöpt till S:t Nicolaigården på Fiskehamnsgatan 3, bredvid Malmö Live. Från och med höstterminen träffas barn- och ungdomsgrupperna i de nya lokalerna i S:t Nicolaigården. Kvällsmässan som brukar inleda ungdomsgruppens torsdagsträffar är också flyttad från S:t Petri kyrka till S:t Nicolai kapell. Allt är annars precis som vanligt, bara på ny adress. Startdatum är 28 september.

Även konfirmandträffarna flyttas till S:t Nicolaigården. 

Mer om verksamheterna:
Barn och familj
Ungdom och konfirmander