Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Kontakt

Finspångs församling Besöksadress: Vallonvägen 23, 61230 Finspång Postadress: Box 22, 61221 FINSPÅNG Telefon:+46(122)85700 E-post till Finspångs församling

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Kontakta Kyrkogårdsförvaltningen

0122-857 00 ~ Måndag, tisdag, torsdag, fredag 8.30-12.00, 13.00-14.00 (onsdagar stängt)

KYRKOGÅRDSADMINISTRATION
Vi svarar på frågor om begravningar, gravsättningar, gravrätter, gravanordningar, gravvisning, gravvårdar som av säkerhetsskäl säkrats m.m.

Telefon: 0122-857 00 (mån-tis, tors-fre 8.30-12.00 & 13.00-14.00)
E-post: finspang.kyrkogard(snabel-a)svenskakyrkan.se

Särskilda öppettider:
Tisdag 3 september är kyrkogårdsexpeditionen stängd.
Onsdag 25 september är kyrkogårdsexpeditionen stängd.

Postadress
S:ta Marias väg 1, 612 92 Finspång

Besöksadress
S:ta Marias väg 1, 612 92 Finspång (Vid Risinge kyrkogård)

Inför ditt besök
Om du ska besöka oss för att välja ut en gravplats, visa en natursten eller har något annat ärende är det bra om du ringer och bokar in besöket i förväg för att säkerställa att det finns personal på plats.

 

Kyrkogårdsexpeditionen ligger vid Risinge kyrkogård.

KYRKOGÅRDSPERSONAL

Hällestad kyrkogård
Niklas Vakili 0122-210 59
E-post: niklas.vakili@svenskakyrkan.se

Sara Magnusson 0122-501 61
E-post: sara.magnusson@svenskakyrkan.se

Rejmyre och Regna kyrkogårdar
Lisa Malm 0122-44 48 32
E-post: lisa.malm@svenskakyrkan.se

Conny Norwald 0122-857 15
E-post: conny.norwald@svenskakyrkan.se

Risinge och St:a Maria kyrkogårdar
Helena Johansson 0122-44 48 48
E-Post: helena.m.johansson@svenskakyrkan.se

Hans Gunnarsson 0122-44 48 37 (anläggning)

Lars Svensson 0122-44 48 46
E-post: lars.a.svensson@svenskakyrkan.se

Zarah Hellsten 0122-857 18
E-post: zarah.hellsten@svenskakyrkan.se

Skedevi kyrkogård
Jane Ljung 0122-44 48 45
E-post: jane.ljung@svenskakyrkan.se

Säsongspersonal 2019
Peggy, Monica, Tobias, Jaana, Maria, John, Elin, Andreas, Nathalie, Jesper, Sandra, Lars-Erik, Mikael, Toni