Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Kyrkofullmäktige

Här kan du se vilka personer som är ledamöter i kyrkofullmäktige för mandatperioden 2018-2021. Du kan också läsa våra protokoll längre ned på sidan.

Gruppfoto våren 2018.

Främre raden från vänster: Gunnel Almqvist (vice ordf), Barbro Wadström, Barbro André, Britt-Marie Edman, Ragnhild Karlsson, Elin Strömblad (kyrkoherde).

Bakre raden från vänster: Johan Linder, Torbjörn Pettersson ( ordf), Stefan Thell, Lars-Erik Sjödahl, Christer Nilsson.

Saknas på bild: Rolf Strand, Martin Älenmark, Louise Ridderström, Patrik Vigren, Nillan Kylemark Bergman

 

Ordförande: Torbjörn Pettersson (2018-2019)
E-post: torbjorn.siv.pettersson@telia.com
Telefon: 013-526 85, 0706-72 74 23

Vice ordförande: Gunnel Almqvist
E-post: gunnel.e.almqvist@gmail.com
Telefon: 013-520 20, 0708-70 73 36

Ordinarie ledamöter:

Barbro André, andre.brokind@telia.com, 013-410 10, 070-861 32 81

Nillan Kylemark Bergman, nillan.bergman@gmail.com, 013-21 27 29, 070-731 27 29

Britt-Marie Edman, bm.edman@outlook.com, 013-411 65, 070-554 11 65

Louise Ridderström, louise@matupplevelse.se, 013-400 14, 070-675 06 33

Barbro Wadström, barbro@psykologinsats.se, 0708-61 94 61

Christer Nilsson, solstugan.morketorp@hotmail.com, 076-328 32 50

Rolf Strand, rolf_strand@bredband.net, 070-632 88 99

Martin Älenmark, 076-339 60 46

Johan Linder, johan.skillberga@telia.com, 013-410 07, 0706-64 10 07

Lars-Erik Sjödahl, sjodahl.lars-erik@telia.com, 013-523 40, 070-618 67 84

Ragnhild Karlsson, ragnhild.s.karlsson@telia.com 070-715 75 70

Patrick Vigren, patrick.vigren@regionostergotland.se, 013-410 33, 076-173 81 71

Stefan Thell, stefanthell@yahoo.se, 013-528 38, 070-231 46 77

Ersättare:

Peter Gunnarsson, 013-408 39, 073-161 05 13

Fredrik Eriksson, fredrik.j.eriksson.fe@gmail.com, 073-427 03 36, 073-626 70 18

Susan Vestlund, susan.vestlund@regionostergotland.se, 013-473 78 25, 070-714 25 67

Marie-Louise Pettersson, lomen44@gmail.com, 013-523 17, 073-402 84 02

Ingrid Andersson, ingan12@hotmail.com, 070-673 83 80

Inger Koberstein, inger.koberstein@tele2.se, 013-520 45, 070-691 69 56

Sölve Pettersson, britt-map@hotmail.com, 013-413 33, 073-836 85 87

Lars Bergmanlars.s.bergman@gmail.com, 0734-37 50 57