På grund av virusepidemin ställs många gudstjänster in i traditionell form och sänds i stället på internet.
Foto: Magnus Aronson /Ikon

Så får du ut mer av våra digitala gudstjänster

Här hittar du lite tips inför gudstjänsterna på Youtube eller Facebook

PLANERA se gudstjänsten när det passar dig bäst TÄND ETT LJUS det sätter stämningen  och kan ge mer fokus och lugn PSALMBOK av upphovsrättsliga skäl kan vi inte texta psalmerna så därför  behöver du en psalmbok om du vill sjunga med i psalmerna  KOMMENTERA vi vill gärna höra din tankar och funderingar.  Skriv gärna i kommentarsfältet. REFLEKTERA ta dig tid att tänka efter och landa i dagens tema KYRKKAFFE? Drick en kopp kyrkkaffe, om du har lust  till det och känn att du är en del av ett stort sammanhang,  mycket större än vad du kanske kan känna just nu!