En grupp ungdomar håller om varandra i en ring.
Foto: Nadine Minner /Ikon

Konfirmanderna i Rom - en reseblogg!

Nyhet Publicerad

Här kan du följa våra konfirmanders resa till Rom, den eviga staden.

Den 18 juni drar ett stort gäng konfirmander från Bodarne pastorat och Hallsbergs församling iväg på en spännande konfirmationsresa till Italien och Rom. Väl där väntar fem dagar fyllda av upplevelser, vänskap, skratt och upptäckter. Visst låter det härligt? Om du vill veta mer om allt kul konfirmanderna får vara med om har du kommit till rätt plats! Varje dag publiceras ett nytt inlägg med bilder och ungdomarnas egna upplevelser. Trevlig läsning!

Blogginlägg

Klicka på länken här nedanför så kommer du till bloggen som produceras av Hallsbergs församling.

https://www.svenskakyrkan.se/hallsberg/nyheter/konfirmanderna-i-rom---en-reseblogg