Foto: Kristina Strand Larsson/IKON

Det finns några platser kvar!

Nyhet Publicerad

Det finns några platser kvar - anmäl dig före 22/11! Söker du ett sammanhang där du som vuxen kan samtala och reflektera över livsfrågor och kristen tro? Då kan gruppen - Vuxenväg till tro - vara något för dig.

VUXEN VÄG TILL TRO - KATEKUMENAT 

Söker du ett sammanhang där du som vuxen kan samtala och reflektera över livsfrågor och det kristna budskapet? Då kan den här gruppen vara någonting för dig. Gruppen kallas katekumenat, och vänder sig till vuxna som vill samtala om tro, eller söker en tro, eller vill döpas eller konfirmeras.

Vi träffas nästa gång torsdag den 22 november och har plats för ytterligare fler. Efter den 22 november är det inte längre möjligt att gå med i gruppen. 

Det är en spännande och hisnande resa. Välkommen att vara med!

KONTAKT OCH ANMÄLAN: 

Anna-Karin Jonsson 0911-27 41 31
anna-karin.jonsson2@svenskakyrkan.se