Foto: Montage/IKON

Boka dop eller vigsel online

Nu kan ni boka tid för dop eller bröllop/vigsel direkt i webbläsaren.

Det går att se alla lediga dop- och vigseltider i Botkyrka församling och även boka en tid för bröllop eller dop direkt i webbläsaren. Boka när ni vill, dygnet runt. Klicka på någon av knapparna längre ner på denna sida för att se och boka dop eller vigsel.

Självklart går det även bra att boka dop eller vigsel genom att kontakta vår församlingsexpedition på telefon 08-530 222 00 eller via e-post.

Taket på Botkyrka kyrka renoveras

Med start i augusti 2020 ska taket på Botkyrka kyrka läggas om. Under renoveringen kommer det tidvis att finnas byggställningar och vissa avspärrningar vid kyrkan. Vigslar, dop, gudstjänster och annan verksamhet kan dock genomföras som vanligt även under renoveringen.