BARNENS KYRK-BREVKLUBB

för dig som är mellan fyra och sex år

Är du mellan fyra och sex år gammal?
Då kan du anmäla dig till Barnens egna kyrk-brevklubb som Tysslinge församling erbjuder våren 2021!

Gör du det får du två, kanske tre, gånger under vårterminen ett kuvert fullspäckat med kyrkliga roligheter i din brevlåda. Det kommer alltid innehålla ett brev till dig och ett till din vuxne, en berättelse ur någon barnbibel och en färgläggningsbild. Dessutom kommer det också varje gång finnas med något mer som kan variera. Det kan t.ex. vara ett pyssel, knep & knåp, ett uppdrag att utföra eller en liten present. Exakt vad det blir är en överraskning!
Första brevet kommer ut före påsk.

Du anmäler dig genom att be en vuxen att mejla ditt för- och efternamn, din adress och ålder till: ewa.kummelas@svenskakyrkan.se. De får väldigt gärna skriva ”Barnens kyrk-brevklubb” som ämne på mejlet!