Bach, improvisation och lite tango

Sista tisdagskonserten för terminen! Organist Tobias Olofsson framför bland annat Piazzollas ”Libertango” och Bachs ”Preludium och Fuga BWV 543”. Fri entré! Kaffe från kl 11. Tis 7 maj kl 12 i Annedalskyrkan.

Fri entré – kaffeservering kl 11-14.

Stötta gärna kulturlivet i Annedals församling! Swishnummer 123 313 20 40 - tack för din gåva!

Mer musik i Annedals församling ...

Musik i Annedalskyrkan

Annedalskyrkan fylls åter av musik som bjuder på värme, glädje och överraskningar. Varmt välkommen till Kulturkyrkan i vår!

Tisdagskonsert

Varje tisdag kl 12 i Annedalskyrkan t o m 7 maj. Här kan du läsa hela vårens program!

Tommy JOnsson och Anton Ljungqvist

Från Lutan till Opera

Anton Ljungqvist, baryton och Tommy Jonsson, piano bjuder på en vårkonsert över flera olika genrer. Bland annat ”Toreadorarian” ur Carmen. Fri entré! Kaffe från kl 11. Tis 16 april kl 12 i Annedalskyrkan.

Bach, improvisation och lite tango

Sista tisdagskonserten för terminen! Organist Tobias Olofsson framför bland annat Piazzollas ”Libertango” och Bachs ”Preludium och Fuga BWV 543”. Fri entré! Kaffe från kl 11. Tis 7 maj kl 12 i Annedalskyrkan.