KaffeLeKören är en kör för dig som är senior och vill sjunga i en avslappnad och trivsam gemenskap – inga förkunskaper behövs!

Här står glädjen i centrum. Vi träffas för att sjunga, umgås, skratta och inte minst fika tillsammans. Vi sjunger unisont eller i enklare stämmor och låter musiken bli en naturlig mötesplats.

En vanlig träff börjar med sång i församlingsgårdens körsal. Därefter samlas vi för gemensamt fika i porträttsalen, där vi hjälps åt och fortsätter gemenskapen.

Välkommen att sjunga, fika och trivas med oss! Höstens första träff är den 1 september, därefter ses vi jämna veckor. Anmäl dig via formuläret nedan. 

Körledare Ann-Sofi Stål

Kryssa nedan i den kör du vill anmäla dig till:

Genom att skicka in anmälan samtycker du till att vi behandlar och sparar dina personuppgifter i enlighet med gällande dataskyddslagstiftning.

Ann-Sofi Stål

Ann-Sofi Stål

Kantor, Sundborn, Svärdsjö, Enviken, Sundborns pastorat

Mer om Ann-Sofi Stål

Kantor i Sundborns församling