Foto: Josefin Casteryd /Ikon

Kontakt

Vill du komma i kontakt med oss? Varmt välkommen att höra av dig till oss!

KONTAKT

FÖRSAMLINGSEXPEDITIONEN
tfn: 0521-26 58 50 Må, ti, fr 9-12, on, to 12.30-15
Claery Junttilla
e-post: claery.junttila@svenskakyrkan.se
Paula Bowallius
e-post: paula.bowallius@svenskakyrkan.se

PRÄSTER
Sven Bild
tfn: 070-522 14 10
e-post: sven.bild@svenskakyrkan.se

Camilla Juhlin 
tfn: 0702-41 20 22
e-post: camilla.juhlin@svenskakyrkan.se

Margareta Olsson
tfn: 0703-72 28 57
e-post: margareta.olsson@svenskakyrkan.se

Magdalena Mellgren Sävenstrand
tfn: 0521-26 58 51, 073-453 02 50
e-post: magdalena.mellgren@svenskakyrkan.se

KYRKOMUSIKER
Anna Dahlqvist, kantor tfn: 070-285 75 08,
e-post: anna.dahlqvist@svenskakyrkan.se

Hans-Olof ”Tjolle” Svensson tfn: 072-251 61 19

Ruth Nordholm tfn: 076-058 48 84


DIAKONI
Elisabeth Larsson, diakon tfn: 070-464 48 39
e-post: elisabeth.larsson@svenskakyrkan.se

Elisabeth Johannesson, diakoniassistent tfn: 0739-23 84 26
e-post: elisabeth.johannesson@svenskakyrkan.se
(tjänstledig för studier tom 2023-05-30)

Andrea Warrebo, diakoniassistent tfn: 0702-78 54 76
e-post: andrea.warrebo@svenskakyrkan.se

BARN OCH UNGDOM
Niklas Johansson tfn: 072-516 45 00
e-post: niklas.j.johansson@svenskakyrkan.se

Lena Lundskog tfn: 073-394 48 22
e-post: lena.lundskog@svenskakyrkan.se

Camilla Svensson tfn: 070-325 78 76
e-post: camilla.svensson@svenskakyrkan.se

Rasmus Lindén tfn: 076-265 30 60
e-post: rasmus.linden2@svenskakyrkan.se

Erika Olsson tfn: 072-092 60 62
e-post: erika.olsson2@svenskakyrkan.se

Tone Jacobsen tfn: 073-453 02 51
e-post: tone.jacobsen@svenskakyrkan.se

KYRKVAKTMÄSTARE
Marie Lindmark tfn: 076-845 61 25
e-post: marie.lindmark@svenskakyrkan.se

Maria Lindskog tfn: 073-367 09 06
e-post: maria.lindskog@svenskakyrkan.se

Bjarne Öhman tfn: 070-250 11 77
e-post: bjarne.ohman@svenskakyrkan.se

ADMINISTRATION
Församlingsexpeditionen 0521-26 58 50
Telefontid: må, ti, fr 9-12, on 13-15.30, to 12.30-15
e-post: vastra-tunhem.pastorat@svenskakyrkan.se

Ekonomi 
Tina Arnesson tfn: 0521-26 58 53
e-post: tina.arnesson@svenskakyrkan.se

Ekonomi (löner och fakturor)
Anna-Lena Fredriksson tfn: 0521-26 58 54
e-post: anna-lena.fredriksson@svenskakyrkan.se

Kommunikation
Helen Wiik Andersson tfn: 0795-855 917
e-post: helen.wiik-andersson@svenskakyrkan.se

KYRKOGÅRDSFÖRVALTNING

Arbetsledare kyrkogårdar
Ulf Alexandersson tfn: 070-394 86 32
e-post: ulf.alexandersson@svenskakyrkan.se

Kyrkogårds- och fastighetschef
Ulf Eklund tfn: 070-207 49 99
e-post: ulf.u.eklund@svenskakyrkan.se

Administration kyrkogårdsförvaltning
Jonas Johansson tfn: 0520-42 11 01
e-post: jonas.johansson@svenskakyrkan.se

Administration kyrkogårdsförvaltning
Marielle Lund Carlsson tfn: 0520-42 11 01
e-post: marielle.l.carlsson@svenskakyrkan.se

KYRKOHERDE
Elisabeth Tengler
tfn: 072-732 60 28
e-post: elisabeth.tengler@svenskakyrkan.se