Foto: Gustaf Hellsing /Ikon

Kontakt

Vill du komma i kontakt med oss? Varmt välkommen att höra av dig till oss!

KONTAKT

KYRKOHERDE
Elisabeth Tengler
tfn: 072-732 60 28
e-post: elisabeth.tengler@svenskakyrkan.se

PRÄSTER
Petra Waller
tfn: 070-608 85 67
e-post: petra.waller@svenskakyrkan.se

Sven Bild
tfn: 070-522 14 10
e-post: sven.bild@svenskakyrkan.se

Camilla Juhlin (föräldraledig)
tfn: 0702-41 20 22
e-post: camilla.juhlin@svenskakyrkan.se

 

KANTORER
Lars Eklund tfn: 072-251 61 19,
e-post: lars.i.eklund@svenskakyrkan.se

Anna Dahlqvist tfn: 070-285 75 08,
e-post: anna.dahlqvist@svenskakyrkan.se

Karin Helgesson tfn: 073-923 84 26,
e-post: karin.helgesson@svenskakyrkan.se

DIAKONER
Elisabeth Larsson tfn: 070-464 48 39
e-post: elisabeth.larsson@svenskakyrkan.se

FÖRSAMLINGSASSISTENTER/PEDAGOGER
Niklas Johansson tfn: 072-516 45 00
e-post: niklas.j.johansson@svenskakyrkan.se

Lena Lundskog tfn: 073-394 48 22
e-post: lena.lundskog@svenskakyrkan.se

Camilla Svensson tfn: 070-325 78 76
e-post: camilla.svensson@svenskakyrkan.se

Rasmus Lindén tfn: 076-265 30 60
e-post: rasmus.linden2@svenskakyrkan.se

Erika Olsson tfn: 072-092 60 62
e-post: erika.olsson2@svenskakyrkan.se

KYRKVAKTMÄSTARE
Marie Lindmark tfn: 076-845 61 25
e-post: marie.lindmark@svenskakyrkan.se

Maria Lindskog tfn: 073-367 09 06
e-post: maria.lindskog@svenskakyrkan.se

Bjarne Öhman tfn: 070-250 11 77
e-post: bjarne.ohman@svenskakyrkan.se

KYRKOGÅRDSVAKTMÄSTARE
Arbetsledare Ulf Alexandersson tfn: 070-394 86 32
e-post: ulf.alexandersson@svenskakyrkan.se

Västra Tunhem och Vänersnäs kyrkogård
tel tid: Må-Fr 9.30-11.30
tfn: 0520-42 11 01, 073-372 25 73
e-post: vastra.tunhem-vanersnaskyrkogard@svenskakyrkan.se

Gärdhem och Norra Björke kyrkogård
tfn: 0520-358 30, 070-394 86 32
e-post: vastra.tunhem-bjorkegardhemkyrkogard@svenskakyrkan.se

Väne Åsaka kyrkogård
tfn: 076-830 10 89
vastra.tunhem-vaneasakakyrkogard@svenskakyrkan.se

ADMINISTRATION
Församlingsexpeditionen 0521-26 58 50
Telefontid: må, ti, fr 9-12, on 12.30-15.30, to 12.30-15
e-post: vastra-tunhem.pastorat@svenskakyrkan.se

Ekonomi 
Tina Arnesson tfn: 0521-26 58 53
e-post: tina.arnesson@svenskakyrkan.se

Ekonomiassistent
Anna-Lena Fredriksson tfn: 0521-26 58 54
e-post: anna-lena.fredriksson@svenskakyrkan.se

Kyrkogårds- och fastighetschef
Ulf Eklund tfn: 070-207 49 99
e-post: ulf.u.eklund@svenskakyrkan.se

Kyrkogårdsförvaltning, assistent 
Helen Wiik Andersson tfn: 0521-26 58 56
e-post: helen.wiik-andersson@svenskakyrkan.se