Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Personal

Här hittar du alla anställda i församlingen

KANSLIET
SOMMARÖPPET 17 juni-18 augusti
tisdag, onsdag och torsdag 10.00-12.00
Kanslist Rakel Oscarsson
0510-48 40 80
rakel.oscarsson@svenskakyrkan.se

Kommunikatör Kerstin Larsson
0708-58 70 05
kerstin.m.larsson@svenskakyrkan.se

Kamrer Lena Johansson
0510-48 40 93
lena.i.johansson@svenskakyrkan.se  


PRÄSTER

Kyrkoherde Monica Göransson
SEMESTER 17/6-30/6, 15/7-11/8
0708-58 70 08
monica.goransson@svenskakyrkan.se

Komminister Richard Burén
SEMESTER 17/6-14/7
0708-20 38 81
richard.buren@svenskakyrkan.se

Komminister Sophia Sahrin Granevik
SEMESTER 1/7-28/7 
0708-20 38 80  
sophia.sahrin.granevik@svenskakyrkan.se


DIAKONI

Diakoniassistent Anita Klasson
0708-20 38 82
anita.klasson@svenskakyrkan.se.se

Diakoniassistent Anna-Carin Jonsson
0708-58 70 02
anna-carin.jonsson@svenskakyrkan.se


KÖR & MUSIK

Organist AnnaCarin Johansson
0708-58 70 04
annacarin.johansson@svenskakyrkan.se

Kantor Carl-Magnus Malmesved
0708-58 70 00
carl-magnus.malmesved@svenskakyrkan.se

Kantor Annette Jacobsson
0708-58 70 01
annette.jacobsson@svenskakyrkan.se.se


BARN & UNGDOM

Församlingspedagog Eva Hugosson Koinberg
0708-58 70 06
eva.hugosson.koinberg@svenskakyrkan.se

Församlingspedagog Alexandra Östersjö
0708-58 70 09
alexandra.ostersjo@svenskakyrkan.se

Barn- och ungdomsledare Sandrika Nordlund 
0708-50 64 90 
sandrika.nordlund@svenskakyrkan.se

Barn- och ungdomsledare Eva Kaiberger 
0708-58 70 03 
eva.kaiberger@svenskakyrkan.se 

Vik barn- och ungdomsledare Elna Djup 
(du kan nå Elna via församlingsexpeditionen 0510-48 40 80)


FÖRSKOLAN PÄRLAN

0510-48 40 90
Förskolechef Cecilia Ström
cecilia.strom@svenskakyrkan.se

Förskollärare Marie Sirén Persson
marie.siren.persson@svenskakyrkan.se

Förskollärare Anki Lindblad 
anki.lindblad@svenskakyrkan.se

Barnskötare Carina Wångdahl
carina.wangdahl@svenskakyrkan.se

vik förskollärare Kristina Bertilsson
kristina.bertilsson@svenskakyrkan.se

Kock Paulina Johansson
paulina.a.johansson@svenskakyrkan.se


KYRKOR - VAKTMÄSTARE - FÖRSAMLINGSVÄRDINNA
Kyrkogårds- och fastighetschef Joakim Lövkvist 
SEMESTER: 1 juli-21 juli

0708-58 70 07
joakim.lovkvist@svenskakyrkan.se

Församlingsvärdinna Birgitta Ottosson
SEMESTER: 15 juli-11 augusti
VIKARIE: Helena Karlsson, 0722-22 0954
Kyrkans gård-Lockörn inre och Sunnersbergs kyrkskola 
0708-20 38 88
birgitta.ottosson@svenskakyrkan.se

Vaktmästare Towa Svensson
SEMESTER: 8 juli-4 aug 
VIKARIE: Arvid Hägg, 0725-04 82 94
Gösslunda kyrka och kyrkogård samt Strö kyrkogård
0708-20 38 86
towa.svensson@svenskakyrkan.se

Vaktmästare Jocke Smedman
SEMESTER: 1 juli-21 juli, 29 juli-11 aug
VIKARIE: Linda Oscarsson, 0761-27 81 47
Sunnersbergs kyrka och kyrkogård
0708-20 38 85
joackim.smedman@svenskakyrkan.se

Vaktmästare Rakel Oscarsson
SEMESTER: 15 juli-18 augusti
Strö kyrka, inre
0708-20 38 89 
rakel.oscarsson@svenskakyrkan.se

Säsong vaktmästare Maja Göransson
SEMESTER: 29 juli-4 aug 
Rackeby och Skalunda kyrkor och kyrkogårdar samt Kyrkans gård-Lockörn, yttre 
0708-20 38 87

Vaktmästare Anders Berg
SEMESTER: 24 juni-28 juli
VIKARIE: Carolin Leckström, 0706-73 70 42
Otterstads kyrkogård
0708-20 38 83
anders.berg@svenskakyrkan.se

Vaktmästare Stina Andreae tjl
vik Matilda Magnusson
SEMESTER: 27 juni-3 juli, 22 juli-4 aug
VIKARIE: Disa Sixtensson, 0722-11 86 45
Otterstads kyrka och församlingshem samt S:ta Marie kapell och kyrkogård
0708-20 38 84
matilda.magnusson@svenskakyrkan.se