Foto: Åsa Nyfeler

Vi ses i backen lördag 19 mars

Nyhet Publicerad Ändrad

Häng med på vår skiddag i Klewenalp för alla intresserade!

Lördagen den 19 mars möts vi i Klewenalps backar för lite skidåkning, lekar och härligt umgänge. Kyrkan bjuder på barnpassning (i grupper med eller utan skidåkning) och fika! Alla åldrar och skidfärdigheter är välkomna! Passa på att njuta utav några åk i pisten eller var med när barnen kör utmaningar och lekar i backen. Vi ordnar även skid- och snowboardskola för barnen. I slutet av dagen fikar vi gemensamt och kyrkoherde Magnus Aasa leder en andakt. Parkering vid Kabinbanan i Beckenried, NW. Vi träffas kl 10.30 uppe på Klewenalp vid utgången till kabinbanan.
Anmälan till Siri Ankarfors 079 416 77 32, zurich@svenskakyrkan.se eller till Åsa Nyfeler 076 675 24 72 senast den 17/3.
Hoppas vi ses i backen!!