Foto: Åsa Nyfeler

Luciagudstjänst för stora och små

Nyhet Publicerad Ändrad

Onsdagen den 11 december kl 17.00, församlingshemmet Zürich. Håkan Nilsson predikar. Alla är varmt välkomna! Gudstjänsten inleds med ett luciatåg. Efteråt blir det lussefika och samvaro. Missa inte detta!

Samling senast 16.45 för de som vill gå med i luciatåget. Det är öppet för alla. Sångerna hittar du nedan under Onsdax-gruppens luciatåg.

Onsdax-gruppens luciatåg

I församlingshemmet, Kurvenstrasse 1 den 9 december kl 17. Obligatorisk anmälan för åskådare och deltagare till asa.nyfeler@svenskakyrkan.se senast 8 december. På Onsdax kl 15-17 tränar vi, byter om (kläder finns) och förbereder. Välkomna! Mer info här om vem som kan vara med i luciatåget samt pdf med sångerna. Alla som vill kan även vara med som åskådare på zoom, maila till adress ovan så kommer en länk.