Att förlora någon som står en nära kan vara svårt och ibland är det skönt att prata om detta tillsammans med andra som har varit med om liknande. Varje träff har ett särskilt samtalstema som berör ämnen såsom livet, döden och sorgen. Vi utgår från oss själva i samtalet och det som sägs i gruppen stannar i gruppen.
Gruppen vänder sig främst till dig mellan 20-35 år och vi rekommenderar att det har gått minst 3 månader sedan din förlust. Gruppens maxantal är 7 personer (9 tillsammans med oss ledare). Varje träff bjuds det på ett enklare fika med mackor.
Kostnadsfritt
Enklare fika med mackor ingår
Tisdag 7 oktober, 21 oktober, 4 november, 18 november och 2 december 2025 kl. 16.15–18.15 (drop-in från kl. 16.00), Johannebergs kyrkans församlingshem, Walleriusgatan 1, Göteborg
Anmäl dig nedan senast den 3 oktober 2025