Meny

Kyrkoråd

Här kan du se vilka personer som är ledamöter i kyrkorådet för mandatperioden 2018-2021. Du kan läsa våra protokoll och verksamhetsberättelser längre ned på sidan.

Ordförande: Barbro Wadström
E-post: barbro.wadstrom@svenskakyrkan.se
Telefon: 0708-61 94 61

Vice ordförande: Christer Nilsson
E-post: solstugan.morketorp@hotmail.com
Telefon: 076-328 32 50

Ordinarie ledamöter:

Torbjörn Petterssontorbjorn.siv.pettersson@telia.com, 013-526 85, 070-672 7423

Stefan Thell, stefanthell@yahoo.se , 013-528 38, 070-231 46 77

Barbro André, andre.brokind@telia.com, 013-410 10 070-861 32 81

Britt-Marie Edman, bm.edman@outlook.com, 013-411 65, 070-554 11 65

Johan Linderjohan.skillberga@telia.com, 013-410 07, 070-664 10 07

Gunnel Almqvist, gunnel.e.almqvist@gmail.com, 013-520 20, 0708-70 73 36

Ersättare:

Sölve Pettersson, britt-map@hotmail.com, 013-413 33, 073-836 85 87

Lisa Nilsson, lisa.nilsson@linkoping.se, 0702-47 98 47

Kyrkorådets protokoll och verksamhetsberättelser

2020

Protokoll 2020-06-16

Protokoll 2020-05-26

Protokoll 2020-04-28

Protokoll 2020-03-03

Protokoll 2020-01-28

 

2019

Protokoll 2019-12-03

Protokoll 2019-10-22

Protokoll 2019-10-08

Protokoll 2019-09-17
Prislista gravrätter

Protokoll 2019-08-20

Protokoll 2019-06-11

Protokoll 2019-05-14

Protokoll 2019-04-09

Protokoll 2019-03-12

Protokoll 2019-02-12

Protokoll 2019-01-15

 

2018

Protokoll 2018-01-16

Protokoll 2018-02-13

Protokoll 2018-03-13

Protokoll 2018-04-10

Protokoll 2018-05-15

Protokoll 2018-06-12

Protokoll 2018-08-21

Protokoll 2018-09-18

Protokoll 2018-10-23

Protokoll 2018-12-04

 Verksamhetsberättelse 2018