Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Kontakt

Veddige-Kungsäters församling Besöksadress: Nygatan 18, 43267 Veddige Postadress: Box 42, 43207 Veddige Telefon:+46(340)30025 E-post till Veddige-Kungsäters församling

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Personal

Här hittar du kontaktuppgifter till alla som är anställda i Veddige-Kungsäters församling

Präster

Anders Björnberg

Vik Kyrkoherde

0340-61 35 01

anders.bjornberg@svenskakyrkan.se

 

Ingemar Johansson

Komminister

0340-61 35 02

ingemar.johansson@svenskakyrkan.se

 

Daniela Björklund

Komminister

0340-61 35 03

daniela.bjorklund@svenskakyrkan.se

 

 

Erland Brander

vik Komminister

0340-813 14

erland.brander@svenskakyrkan.se

Diakon

Ingela Bertilsson

0340-61 35 05

ingela.k.bertilsson@svenskakyrkan.se

Kyrkoexpeditionen

Torbjörn Eriksson

Kamrer

0340-61 35 09

torbjorn.a.eriksson@svenskakyrkan.se

 

Marie Friberg Antonsson

Förvaltningsassistent

0340-300 25 (tis 13-15, ons-fre 9-12)

veddige.pastorat@svenskakyrkan.se

 

Redaktör för VISKA! (vårt församlingsblad)

0340-61 35 20

marie.f.antonsson@svenskakyrkan.se

 

Bokning av församlingshem bokas genom församlingsexpeditionen: 0340-300 25

Fastighetsansvarig

Samuel Strand

0340-61 35 11 (säkrast måndag och tisdag)

samuel.strand@svenskakyrkan.se

 

KantorER

Carola Book

0340-61 35 06

alt 0730-77 40 97

carola.book@svenskakyrkan.se

 

Rigmor Andersson

Vikarierande kantor

Pedagog

Ingegerd Larsson

 0340-61 35 22

ingegerd.h.larsson@svenskakyrkan.se

 

Rose-Marie Karlsson

0340-61 35 04

rose-marie.karlsson2@svenskakyrkan.se

Arbetsledande kyrkvaktmästare

med kyrkogårds- och gravfrågor
Jenny Svensén

0340-61 35 16

jenny.svensen@svenskakyrkan.se

Kyrkvaktmästare

Georg Andersson

Vaktmästare i Veddige 

0340-61 35 12

georg.n.andersson@svenskakyrkan.se

 

Margareta Eriksson

Vaktmästare Veddige kyrkogård

0340-61 35 13

margareta.ik.eriksson@svenskakyrkan.se

 

Lars-Erik Antonsson

Vaktmästare Ås

0340-61 35 14

lars-erik.antonsson@svenskakyrkan.se

 

Emma Hedström

Vaktmästare Sällstorp

0340-61 35 17

emma.hedstrom@svenskakyrkan.se

 

Per-Erik Sundberg

Vaktmästare Kungsäter + Grimmared

0340-61 35 15

per-erik.sundberg@svenskakyrkan.se

 

Jenny Svensén

Vaktmästare Gunnarsjö

0340-61 35 16

jenny.svensen@svenskakyrkan.se

 

Jörgen Thorén

Vaktmästare Karl Gustav

0340-61 35 18

jorgen.thoren@svenskakyrkan.se

 

Säsongsanställda

Anders Karlsson

Anna Edvinsson