Foto: Västra Tunhems pastorat

Vägkyrkan i Norra Björke

Öppet 18 juni - 22 juni kl. 14-18. Café, musik och utställning! Varmt välkomna!

Varje dag

Våffelcafé i församlingshemmet kl. 14-18 - Andakter - Utställare - Barnens kyrka - Historiska berättelser från bygden - Pilgrimsvandring - Utställning i kyrkan och församlingshemmet - Digital kyrkogårdsvandring med QR-koder. 

18 juni kl 15
Pilgrimsvandring med Ros-Marie Elf och Elisabeth Johannesson.  Pilgrimsvandringen kl.15 vid kyrkan och beräknas pågå till ca 17.30. Det ingår små skogsvägar och en liten bit på skogsstig, så ganska lätt eller medel och ganska platt. Dock ej lämplig för barnvagn.

18 juni kl 18
”Visor till gitarr” med Ingela och Ingmar Bäckström - sång & gitarr. 

20/6 kl 18
”Mitt i Livet” med gruppen Con Anima från Lidköping med bl. a Mikael Dalemo.

22/6 kl. 18
”Solglitter” - svensk sommar i ord & ton med Elisabeth Johannesson,  diktläsning & Anna Dahlqvist, piano.