Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Kontakt

Svenska kyrkan i Sundbyberg Besöksadress: Prästgårdsgatan 11, 17232 SUNDBYBERG Postadress: BOX 1170, 17224 SUNDBYBERG Telefon:+46(8)6353350 E-post till Svenska kyrkan i Sundbyberg

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Personal

Vaktmästeri

Mån-fre 08.00-17.00
08-635 33 66 | sundbyberg.vaktmastare@svenskakyrkan.se

Hannu Kannussaari |  hannu.kannussaari@svenskakyrkan.se
Martin Blomgren | martin.blomgren@svenskakyrkan.se
Eliza Dixon | eliza.dixon@svenskakyrkan.se
Robert Lundström |  robert.lundstrom@svenskakyrkan.se
Jolina Viklund | jolina.viklund@svenskakyrkan.se

Präster

Micke Åsman, kyrkoherde
08-635 33 52 |  micke.asman@svenskakyrkan.se

Christina Hansson
08-635 33 79 | christina.hansson@svenskakyrkan.se

Annika Hansson Lindström
08-635 33 55 | annika.hansson.lindstrom@svenskakyrkan.se

Anna Johansson Blomberg
08-635 33 54 | anna.johansson.blomberg@svenskakyrkan.se

Kerstin Millevik Lyktberg
08-635 33 64 | kerstin.lyktberg@svenskakyrkan.se

Elsa Moraeus
08-635 33 56 | elsa.moraeus@svenskakyrkan.se

Musiker

Helena Bjarnle
070-342 44 82 | helena.bjarnle@svenskakyrkan.se

Astrid Burgmann
08-635 33 82 | astrid.burgmann@svenskakyrkan.se

Fredrik Ewaldsson (tjänstledig)
08-635 33 76 | fredrik.ewaldsson@svenskakyrkan.se

Rikard Lindberg Karlsson
08-635 33 87 | rikard.lindberg.karlsson@svenskakyrkan.se

Diakoner

Maud Bergqvist
08-635 33 77  | maud.bergqvist@svenskakyrkan.se

Carin Gustafsson | carin.gustafsson@svenskakyrkan.se
08-635 33 63

Alexandra Wingqvist
08-635 33 62 | alexandra.wingqvist@svenskakyrkan.se

FONDHANDLÄGGARE
Eva Lönnå | eva.lonna@svenskakyrkan.se
08-635 33 51

Församlingspedagoger

Elisabeth Hjertman Pååg
08-635 34 37 | elisabeth.hjertman.paag@svenskakyrkan.se

Birgitta Nicklasson
08-635 33 88 | birgitta.nicklasson@svenskakyrkan.se

Helena Nyhlén
08-635 34 31 | helena.nyhlen@svenskakyrkan.se

Ann-Charlotte Saarinen
08-635 34 32 | ann-charlotte.saarinen@svenskakyrkan.se

Information och kommunikation

Anne Sydquist, kommunikatör
08-635 34 30 | anne.sydquist@svenskakyrkan.se

Christer Zetterberg, informationssekreterare
08-635 33 53 | christer.zetterberg@svenskakyrkan.se

Sofia Ekvall, kommunikatör (tjänstledig)
sofia.ekvall@svenskakyrkan.se

Ekonomi och administration

Elisabeth Tunberg, administrativ chef
08-635 33 60 | elisabeth.tunberg@svenskakyrkan.se

Achim Wild, ekonom
08-635 34 46 l achim.wild@svenskakyrkan.se

Eva Andersson, kamrer
08-635 33 61 | e.k.andersson@svenskakyrkan.se

Susanne Fredriksson, assistent ekonomi
susanne.fredriksson@svenskakyrkan.se

Elisabeth Lönnberg, ekonomi- och löneassistent
08-635 34 47 | elizabeth.lonnberg@svenskakyrkan.se

Lars Johnsson, IT och telefoni
08-635 34 33 | lars.johnsson@svenskakyrkan.se

Görel Jonsson, assistent kyrkobokföring
08-635 33 59 | gorel.jonsson@svenskakyrkan.se

 

Sundbybergs begravningsplats

Christer Larsson, kyrkogårdschef
08-635 33 69 | christer.c.larsson@svenskakyrkan.se

Wayne Gustafsson, assistent
wayne.gustafsson@svenskakyrkan.se

Mer om Sundbybergs begravningsplats