En grön fullsatt buss.
Foto: Illustratör Susanne Engman

Malmövandring för ungdomar födda 2010

Nyhet Publicerad

Vad vet du om Malmö? Vill du följa med till platser i Malmö som du inte visste fanns? Vi vandrar tillsammans och vi visar dig de stora samlingsplatserna: parker, gymnasieskolor, kyrkor, torg, skatepark, speciella byggnader...livet i Malmö.

Lördagen 4 mars åker vi till Malmö med de ungdomar som är födda 2010 och anmält sig till resan.

Avfärd från Köpingebro 09:30 och hemkomst c:a 17:30.

Om du intresseanmäler dig (senast 13 februari) till jonas.ahlner@svenskakyrkan.se kommer du att kallas till ett förberedande möte (26 februari 16:30 på Betlehem) tillsammans med minst en målsman, så att vi kan få träffas och prata igenom dagsschema, regler, önskemål etc. Någon målsman eller mor/farförälder får gärna följa med på resan!