Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Kontakt

Svenska kyrkan i Österåker Besöksadress: Bergavägen 13, 18421 Åkersberga Postadress: Box 46, 18421 Åkersberga Telefon:+46(8)54084500 E-post till Svenska kyrkan i Österåker

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Ledamöter församlingsråden

Församlingsrådens ledamöter

Ljusterö-Kulla församling

Ordinarie:
Anette Lannermo – ordförande, anette.lannermo(a)svenskakyrkan.se
Mats Larsson, mats.larsson3(a)svenskakyrkan.se
Rolf Ericsson, rolf.ericsson(a)svenskakyrkan.se
Lena Karlsson, lena.karlsson2(a)svenskakyrkan.se
Marie Ljustermo – vice ordförande, marie.ljustermo(a)svenskakyrkan.se
Ylwa Borg, ylva.borg(a)svenskakyrkan.se
Maivor Tidbeck, maivor.tidbeck(a)svenskakyrkan.se

Ersättare:
Kjell Eliasson, kjell.eliasson(a)svenskakyrkan.se
Svetlana Tell, svetlana.tell(a)svenskakyrkan.se
Clas Boström, clas.bostrom(a)svenskyrkan.se
Anders Lindhoff, anders.lindhoff(a)svenskakyrkan.se

 

Österåker-Östra Ryds församling

Ordinarie:
Rosita Olsson Palmberg – ordförande, rosita.palmberg(a)svenskakyrkan.se
Berndt Ljungqvist, berndt.ljunqvist(a)svenskyrkan.se
Marianne Knutsson, marianne.knutsson(a)svenskakyrkan.se
Mert Lepik, mert.lepik(a)svenskakyrkan.se
Linda Rapp Sjöberg, linda.sjoberg(a)svenskakyrkan.se
Josephine Emtevik, josephine.emtevik(a)svenskakyrkan.se
Ylva Borelid, ylva.borelid(a)svenskakyrkan.se
Bertil Palmqvist, bertil.palmqvist(a)svenskakyrkan.se
Kristin Nordström, vice ordförande, kristin.nordstrom(a)svenskakyrkan.se

Ersättare:
Berndt Johansson, berndt.johansson(a)svenskakyrkan.se
Ulf Ellnebrant, ulf.ellnebrant(a)svenskakyrkan.se
Kerstin Nilsson, kerstin.nilsson4(a)svenskakyrkan.se
Karin Heneryd, karin.heneryd(a)svenskakyrkan.se
Lennart Berneklint, lennart.berneklint(a)svenskakyrkan.se