Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Bli volontär i Bryssel i höst

Svenska kyrkan i Bryssel söker en volontär på 50 % till hösten 2019. Vill du arbeta med församlingens gudstjänster, med barn och unga och med att laga mat och baka och mycket mer? Hör av dig senast 31 maj!

Intresserad av att tillbringa hösten i Bryssel? Kanske kombinera volontärarbetet med språkstudier eller annat? Svenska kyrkan i Bryssel erbjuder en volontärtjänst på 50 % under perioden september - december 2019. 

Arbetsuppgifter: 

  • Arbeta med barn och unga
  • Medverka i gudstjänster
  • Hjälpa till med församlingens informationsarbete
  • Stå i kyrkans café
  • Laga mat och baka  

Intresserad? 
Skicka ett personligt brev till Fredrik Ollila bums där du berättar lite om dig själv och varför du vill bli volontär i Bryssel. Skicka med CV och ange referens. Skicka in din ansökan senast 31 maj 2019!

Läs mer om volontärtjänsten i Bryssel.