Norra Hagunda församling

Prata med oss

Kontakt

Norra Hagunda församling Besöksadress: Gamla Salavägen 31, 74020 Vänge Telefon: +46(18)364011 E-post till Norra Hagunda församling

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Till innehållet

Förtroendevalda


UTSEDDA LEDAMÖTER OCH ERSÄTTARE kyrkorådet
MANDATPERIODEN 2014-01-01–2017-12-31

Ordinarie:

Anna Hultqvist, ordf.
Carina Wenngren, vice ordf.
Else-Marie Franzén
Bertil Nilsson
Gerd Norlin
Birgitta Löfström
Carina Bodin
Nils Möller
Anders Edling
Fred Eriksson
Mikael Arnqvist

Ersättare i nämnd ordning:

Eva Karlsson
Anders Fagerberg
Inga-Lill Almkvist
Georgij Kovaleff
Fredric Bemwén

Elisabet Ekström
Leif Åberg
Jennie Pettersson

 

Utsedda ledamöter och ersättare kyrkofullmäktige mandatperioden 2014-01-01–2017-12-31

Kyrklig tradition i Norra Hagunda församling

Ordinarie:

Carina Wenngren
Fred Eriksson, andre vice ordf.
Gerd Norlin, vice ordf.
Anders Fagerberg
Bertil Nilsson 

Ersättare i nämnd ordning:

Bodil Karlsson
Christina Cullhed
Georgij Kovaleff

Kyrkoliv i Norra Hagunda församling

Ordinarie:

Anna Hultqvist
Else Marie Franzén
Roland Johansson, ordf.
Nils Möller                                                 
Anders Edling                                            
Eva Karlsson
Carina Bodin
Inga-Lill Almqvist
Birgitta Löfström
Lisbeth Jansson

Ersättare i nämnd ordning:

Fredric Bemwén
Carl-Gunnar Hagman
Marianne Granell

Här kan du se hela valresultat för församlingens valkrets i kyrkovalet 15 september 2013

Med hänvisning till Personuppgiftslagen (PUL) har vi valt att ta bort protokollen från vår hemsida. Kontakta expen för att läsa dem.

Protokoll från kyrkorådets sammanträde den 28 september 2017
Justeringen skedde 2017-10-09
Anslaget 2017-10-09