Teckning om Josef och Maria med Jesusbarnet.
Foto: Illustration: Maria Malmberg

KAUNEIMMAT JOULULAULUT keskiviikkona 14/12 klo 18 Luulajan tuomiokirkossa - DE VACKRASTE JULSÅNGERNA PÅ FINSKA

Tervetuloa laulamaan ihania joululauluja yhdessä! Laulua tahdittamassa Ruotsin kirkon ja Luulajan helluntaikirkon yhteinen bändi ja laulujengi! :) Luvassa ikimuistoinen ilta!

Tervetuloa laulamaan ihania perinteisiä joululauluja yhdessä, ja muutamia uusiakin. :) Tänä vuonna Kauneimmat joululaulut toteutetaan Ruotsin kirkon ja Luulajan helluntaiseurakunnan suomenkielisen työn yhteistyönä. Luvassa upea bändi ja lauluryhmä:

Pekka Helles, piano
Seppo Härkönen, laulu
Miika Kurkkio, trumpetti
Mikael Leino, viulu ja kitara
Carolina Leino, laulu
Maria Ruottinkoski, laulu 
Anne Simonsson, laulu ja juonto

Kauneimmissa joululauluissa keräämme myös kolehdin Ruotsin kirkon joulukeräykseen. Kolehdin tulot menevät Act Svenska kyrkanin kautta maailman tyttöjen ja naisten elämän kohentamiseen. Aivan liian moni tyttö maailmassa jää ilman koulutusta ja joutuu väkivallan ja sorron uhriksi. Rakennetaan yhdessä teitä vapauteen ja valoisampaan tulevaisuuteen!

LÄMPIMÄSTI TERVETULOA!

Kauneimmat joululaulut järjestetään yhteistyössä Sensuksen kanssa.

--

De vackraste julsångerna på finska sjungs i år onsdagen den 14/12 kl. 18 i domkyrkan. Årets julsånger är ett samarrangemang mellan Svenska kyrkan i Luleå, Pingstkyrkan i Luleå och studieförbundet Sensus.