Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Kontakt

Linköpings domkyrkopastorat Besöksadress: Ågatan 40 , 58222 Linköping Postadress: Box 2037, 58002 Linköping Telefon:+46(13)303500 E-post till Linköpings domkyrkopastorat

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Barnkörer

gamla domprostgården

Lilla Kören (4-5 år)
Ons 17.00-17.45

Eva Karlsson 013-30  37 15
eva.karlsson1@svenskakyrkan.se

Diamanterna (6-8 år)
Tors 17.00-17.45

tomaskyrkan, t1

Happy Voice (9-11 år)
Tis 15.45-16.45
Drop in-fika 14.45

Helena Ritzén 013-30 37 15
helena.ritzen@svenskakyrkan.se

ansgarskyrkan, gottfridsberg

Gottiskören (6 år-åk 2)
Tors 15.30-16.15

Non Stop (åk 3-uppåt)
Tors 16.30-17.15

Helena Söderberg 013-30 38 91
helena.soderberg@svenskakyrkan.se

mariagården, johannelund

Barnkör och Miniorer
Tis 14.30-17.00 (6-års-åk 2)

Diskantkör (9-12 år)
Ons 16.00-17.00 drop in-fika 14.30

Susanne Edlund 013-30 39 64
susanne.edlund@svenskakyrkan.se

s:t hans kyrka, ekholmen

Minikören (4-5 år)
Tors 16.15-16.45

Barnkören (6-8 år)
Tors 17.00-17.45

Diskantkören (åk 3-6)
Tis 16.00-17.00
Drop in-fika 15.00

Vivi Boozon 013-30 38 13
vivi.boozon@svenskakyrkan.se

hackeforsgården

Barnkören (6 års-åk 2)
Ons 16.30-17.30

Diskantkören (åk 3-6)
Tors 15.30-16.30

Elisabeth Ingelberg 013-30 38 12
elisabeth.ingelberg@svenskakyrkan.se

mikaelskyrkan, ryd

Musiklek (6 års-åk 1) Mellis från 14.30
Tis 14.50-15.35
Kan kombineras med Miniminiorer.

Barnkör (åk 2-3) Mellis från 14.30
Tis 15.40-16.20
Mellis från 14.30. Kan kombineras med Miniorer.

Diskantkören (åk 4 & uppåt)

Maja Hagard 013-30 38 61
maja.hagard@svenskakyrkan.se

skäggetorps kyrka

Barnkör
Tis 15.30- 16.15

Annika Möller 013-30 39 87
annika.moller@svenskakyrkan.se

tannefors kyrka

Gospel Children för 7–11 år
Mån 17.00-18.30
Kör, pyssel och lek

Annika Lindholm 013-30 37 85
annika.lindholm@svenskakyrkan.se

linköpings gosskör

Måndagar och onsdagar (8-25 år)

Se linkopingsgosskor.se för info
Lovisa Kronstrand Alinder 013-30 35 87
lovisa.alinder@svenskakyrkan.se