Foto: Magnus Aronsson/Ikon

Barnkörer

berga kyrka

Barnkör (åk 1-4)
Ons 16.00-16.45

vidingsjö kyrkby

Barnkör (åk 1-4)
Tis 16.00-16.45

Musiklek (5-6 år)
Tis 17.00-17.30

Maria Andersson 013-30 39 13
maria.aw.andersson@svenskakyrkan.se

domkyrkans församlingshem

Lilla Kören (4-5 år)
Ons 17.00-17.45

Eva Karlsson 013-30  37 15
eva.karlsson1@svenskakyrkan.se

Diamanterna (6 år-åk 1)
Tors 17.00-17.45

Happy Voice (åk 2-6)
Tis 16.45-17.45
Drop in-fika 15.45

Jenni Skogsfors 013-30 37 15
jenni.skogsfors@svenskakyrkan.se

ansgarskyrkan, gottfridsberg

Gottiskören (6 år-åk 2)
Tors 15.30-16.15

Non Stop (åk 3-uppåt)
Tors 16.30-17.15

Helena Söderberg 013-30 38 91
helena.soderberg@svenskakyrkan.se

mariagården, johannelund

Barnkör och Miniorer
Tors 15.00-16.45 (åk 1-2)

Diskantkör (9-12 år)
Ons 15.30-16.30 drop in-fika 14.30

Eva Jonasson 013-30 39 64
eva.jonasson@svenskakyrkan.se

s:t hans kyrka, ekholmen

Minikören (4-5 år)
Tors 15.45-16.15

Barnkören (6-8 år)
Tors 16.30-17.15

Diskantkören (åk 3-6)
Tis 16.30-17.45
Drop in-fika 15.30

Vivi Boozon 013-30 38 13
vivi.boozon@svenskakyrkan.se

hackeforsgården

Barnkören (6 års-åk 2)
Ons 16.00-17.00

Diskantkören (åk 3-6)
Tors 15.30-16.30

Elisabeth Ingelberg 013-30 38 12
elisabeth.ingelberg@svenskakyrkan.se

mikaelskyrkan, ryd

Musiklek (6 års-åk 1) Mellis från 14.30
Tis 14.50-15.35
Kan kombineras med Miniminiorer.

Barnkör (åk 2-3) Mellis från 14.30
Tis 15.40-16.20
Mellis från 14.30. Kan kombineras med Miniorer.

Diskantkören (åk 4 och uppåt)
Ons 16.00-16.45. Fika 15.30.

Katti Dahlberg 013-30 38 56
katarina.dahlberg1@svenskakyrkan.se

skäggetorps kyrka

Barnkör
Tis 16.00- 16.30

Nils Östling 013-30 39 92
nils.ostling@svenskakyrkan.se

linköpings gosskör

Måndagar och onsdagar (8-25 år)

Se linkopingsgosskor.se för info
Lovisa Kronstrand Alinder 013-30 35 87
lovisa.alinder@svenskakyrkan.se