Mötesplatser i Länghem
Här hittar du verksamheter som vänder sig till barn, unga, vuxna och äldre i Länghem
Sångfröna i Länghem
Kom och sjung i vår barnkör i Länghems församlingshem. Skolbarn årskurs F-1, men här är även sångsugna barn i åk 2-3 välkomna. Torsdagar kl 13.15-14.15, Länghems församlingshem.
Onsdagshäng i Limmared
Vi finns här för er – så bestämmer vi tillsammans vad vi ska göra. För elever som går i årskurs 4-6. Onsdagar hösten 2025 kl 14.40-16.30, Limmareds kyrka
Tisdagshäng i Länghem
Barnkör och tisdagshäng för både låg- och mellanstadiebarn. Årskurs 1-3 kl 13.15-14.30, årskurs 4-6 kl 14.40-16.15, Länghems församlingshem.
Kyrkis i Länghem
Kom och träffa andra daglediga föräldrar och barn i en mysig och barnanpassad miljö. Vi umgås och pratar, leker, pysslar och sjunger. Onsdagar hösten 2025 kl 9.00-11.00, Länghems församlingshem.
Mest för unga:
Konfirmation 2025-26, anmälan är öppen!
Konfirmation handlar om Gud, livet och dig. Spännande och viktiga ämnen. Häng med – anmälan är nu öppen!
Länghems Scoutkår
Länghems ungdomsgrupp
Träffas i Länghems församlingshem.
Mest för vuxna:
Trivselträffar i Länghems församling
Vi möts i Limmareds församlingshem