Se konserten med Värmlands lucia i Domkyrkan

Nyhet Publicerad

I går kväll var det äntligen dags för Värmlands lucia att träda in i en fullsatt Karlstads domkyrka efter två års uppehåll. Här kan du se den stämningsfulla konserten med Värmlands lucia och körerna Söt likör och CMB under ledning av Mats Backlund.

Webb-TV: Se gudstjänst LIVE i Karlstads domkyrka

Klicka här för att se gudstjänsten från Karlstads domkyrka varje söndag 11.00. Den sänds live här på hemsidan. Glimt tv där gudstjänsterna tidigare har sänts har tyvärr avslutat sina sändningar i kabeltvnätet. Nu kan du endast se gudstjänsten här på hemsidan.

Luciakonsert i Karlstads domkyrka

Värmlands lucia med följe uppträder 12 december med två föreställningar: kl 18.00 och kl. 20.00. Biljetter bokas via expeditionen. Välkommen.