Öppet varje dag mellan 13:00 och 17:00. Det finns möjlighet att fika samt utställning och försäljning av konst och hantverk. Varje dag kl.14 hålls en andakt om inte annat anges (obs se ändrad tid 12/7). i samband med andakten är det föredrag eller musik utom fredagar och söndagar.
3/7 Lena Johansson spelar och sjunger
4/7 Joakim Persson spelar och sjunger Beatelslåtar.
5/7 Sven-Åke Persson: Föredrag ”Bröderna Månsson i Bråstorp och kyrkoherde CC Nordström var inte såta vänner”. En historisk religionstrid som uppmärksammade lilla Bråstorp och Tvings församling i hela Sverige.
6/7 Durspelarena Gamla Vis- och spelmansklubben.
7/7 Andakt
8/7 Bo Lindman: En kortare vandring längs kapellvägen som gick mellan Tvings kyrka och Eringsboda. Under vandringen berättar Bo om kaprllvägen. Vi vandrar några kilometer.
9/7 Andakt
10/7 Tord Liljedal sjunger och spelar bl a country.
11/7 Spelmanspojkarna med dam
12/7 Klockan 18.00 Musikgudstjänst med Jenny STjärnstrand, sång och Mikael Johnsson piano.
13/7 Karen Friberg och Arvid Jansson: Föredrag om honung och bin ”Guds minsta små”. Visning av bikupan på kyrkogården.
14/7 Andakt
15/7 Karin Andersson: Kyrkogårdsvandring: Mikael Lindman kommer att medverka och berätta om den spännande historien om Gröpe som ligger begravd på kyrkogården.
16/7 Andakt