Foto: Mattias Wahlgren

Insamling för Världens Barn

Nyhet Publicerad Ändrad

Svenska kyrkan och domkyrkoförsamlingen är en av de organisationerna som står bakom Radiohjälpens insamling för världens barn. Hjälp oss hjälpa!

Insamlingen för Världens Barn pågår året om, och under slutet av september och början av oktober läggs en högre växel in. Insamlingen får extra draghjälp i radio och teve, och även Visby domkyrkoförsamling lägger in en högre växel. Du finner insamligsbössor i våra kyrkor och såväl våra ungdomar som volontärerna i den internationella gruppen ställer upp och samlar in på stan. 
Du kan hjälpa oss hjälpa!
Insamlingsbössorna finns för att du ska kunna ge ett direkt bidrag till insamlingen. Dels med fysiska pengar såklart, men också via ett telefonsamtal, postgiro eller med hjälp av Swich. 

Snälla, ge ett bidrag för Världens Barn!

Pg: 90 1950-6
Telefon: 099-52 015
Swich: 123 236 0238