Personalen

i Sölvesborgs församling

Kyrkoherde  Marie Carlsson, telefon 0456-554 45 email: marie.carlsson@svenskakyrkan.se, sms 0733-563375

Komminister Michael Ivarsson, telefon 0456-554 44 email: michael.ivarsson@svenskakyrkan.se, sms 0733-748173.

Komminister Susanne Sonko, telefon 0456-554 46 email: susanne.sonko@svenskakyrkan.se, sms 0702-170113

Diakoniassistent Bea Haraldsson, telefon 0456-554 48, sms 0702-393273 email: beathe.haraldsson@svenskakyrkan.se

 

Kamrer Lina Bengtsson, telefon 0456-554 47, email: lina.bengtsson@svenskakyrkan.se, sms 0725-715447

 

Kyrkomusiker Cecilia Lind, telefon 0456-554 52, email: cecilia.lind@svenskakyrkan.se, sms 0702-423578

 

Kyrkomusiker Krister Liljenberg, telefon 0456-554 49, email: krister.liljenberg@svenskakyrkan.se, sms 0702-392605

Kyrkvaktmästare: Noa Andersson, telefon 0456-554 75 email: Noa.Andersson@svenskakyrkan.se. sms 0708-213483

 

Kyrkvaktmästare Krister Wollin Persson, telefon 0456-554 57, email: krister.wollin.persson@svenskakyrkan.se, sms 0703-506886

Vaktmästare Irené Nilsson, S:t Nicolai kyrka

Husmor Veronica Adelsbo, telefon 0456-554 59, email: veronica.adelsbo@svenskakyrkan.se, sms 0761-170749

Församlingspedagog Ann Karlsson, telefon 0456-554 51, email: ann.karlsson2@svenskakyrkan.se, sms 0708-154860

Förskollärare Caroline Berg, telefon 0456-554 55, email. caroline.berg@svenskakyrkan.se, sms 0703-506885.

Fritidsledare Sandra Nilsson, telefon 0456-554 55 email: sandra.nilsson3@svenskakyrkan.se

Informatörsassistent/kyrkoskrivare Marie Nygårds, telefon 0456-554 43, email: marie.nygards@svenskakyrkan.se,  sms 0727-455443

Kyrkogårdsarbetare  Karin Månsson, telefon 0456-554 54, email: karin.mansson@svenskakyrkan.se, sms 0702-174892  

Kyrkogårdsarbetare Jocke Carlsson, telefon 0546-554 72, sms 0702-983276

Kyrkogårdsarbetare Arvid Stensson, telefon 0456-554 74, sms 072-4531874

Kyrkogårdsföreståndare Alf-Håkan Håkansson, Gammalstorps kyrka, telefon 0456-554 71, email: alf-hakan.hakansson@svenskakyrkan.se, sms  070-217 81 65.   

Kyrkogårdsarbetare Pär-Ola Håkansson, säsongsanställd. Gammalstorps kyrka