Lyssna

Nyhet / Ändrad 31 mars 2026

Sälj eller fynda på loppis i Ekeby

Välkommen till loppis i Ekeby söndag 26 april. Du kan boka ett eget bord. Du kan också skänka till kyrkans loppisbord. Eller bara kom och fynda och hitta något du verkligen behöver.

Söndag 26 april
kl. 10.00-14.00
i Ekeby prästgård

Äntligen är det loppisdags i Ekeby. Boka ditt bord och sälj sådant som du tror andra har intresse av. Bordshyran är 100 kr för ett bord inomhus. Vill du stå utomhus kostar ett bord 50 kr, men då finns det inget skydd mot dåligt väder. Det kommer att finnas fika till försäljning.

Anmäl bord till Jill Karlsson på 076 –778 50 83 eller jill.karlsson@svenskakyrkan.se.
Eller fyll i formuläret.

Du kan även skänka saker direkt till Svenska kyrkans eget loppisbord. Ett ypperligt sätt att göra en välgärning som bidrar till återbruk och kan glädja andra. Kontakta gärna Jill Karlsson eller kyrkvaktmästare Eva Lindberg. 

Det man inte får sålt och inte vill ta med sig hem kan lämnas kvar för att hämtas av en secondhand i Kumla. Alla intäkter går oavkortat till Operation Smile.  

Jill Karlsson

Jill Karlsson

Fritidsledare, Svenska kyrkan i Kumla

Eva  Lindberg Ludvigsson

Eva Lindberg Ludvigsson

Kyrkvaktmästare, Svenska kyrkan i Kumla

Boka ditt loppisbord

Jag vill boka bord och sälja på loppisen i Ekeby