Foto: Jakob Arvidsson

Biskop Åsa Nyström är med och välkomnar ny distriktsföreståndare

Nyhet Publicerad

Lördagen den 17 oktober genomförs EFS Västerbottens konferens Nära Jesus 2020 digitalt. Du kan följa intressanta samtal och vara med när Mats Lindberg välkomnas som distriktsföreståndare live via Facebook.

Klockan 18 startar sändningen av konferensen Nära Jesus 2020 som denna gång hålls digitalt på grund av pandemin. Temat för denna inspirationskväll är Mission Possible - Att leva mission.

På programmet står bland annat samtal med flera medverkande och kvällen avslutas med att Mats Lindberg (bild nedan) välkomnas som ny distriktsföreståndare av EFS missionsföreståndare Kerstin Oderheim och biskop Åsa Nyström.

Här kan du följa det livesända evenemanget:
Facebook: www.facebook.com/efsvasterbotten

Här kan läsa mer om Nära Jesus 2020:
https://efsvasterbotten.se/event/narajesus/