Meny

Kyrkdetektiver i Öja kyrka

I kyrkan och på kyrkogården finns två olika uppdrag som ni kan utforska på egen hand. Öppet alla dagar 8-20, Öja kyrka

Kyrkdetektiver- Välkomna till Öja kyrka!

Öppen alla dagar
8.00-20.00

I kyrkan och på kyrkogården finns två olika uppdrag som ni kan utforska på egen hand. (4-12 år, 7-14 år) Båda uppdragen görs tillsammans med vuxen. De finns ett förslag på åldersindelning men den bestämmer inte vilket/vilka uppdrag du och ditt barn vill utföra. Ni hittar uppdragen (häftet) på ett bord innanför dörrarna. Facit finns att tillgå längst bak i häftet när ni är färdiga.

Det finns pennor på bordet som ni får ta med hem tillsammans med häftet. Allt för att minimera smittorisk.

Lycka till och tack för att ni lämnar kyrkan i samma skick som när ni kom.

Information

Caroline Crona

Församlingspedadog