Meny

Andaktspåse för sommaren!

Hälsningar från barn- och familjeverksamheten i Johanneskyrkan och Mariakyrkan

Andaktspåse för sommaren!
Som vi längtat efter mötena med er i våra barn- och föräldragrupper, barnkörer och gudstjänster. Vi har också längtat efter andakterna där vi får dela våra liv inför Gud. Här kommer en sommarhälsning med pyssel, såpbubblor såklart och ett andaktshäfte. I häftet finns tips på hur man kan ha andakt hemma. Ring upp mormor på face-time och dela en andakt med henne, läs en bibeltext tillsammans med familjen eller gör andakten till en egen stund under ett träd i skuggan.
Vi tänker på er och önskar er alla en fin sommar!
Hälsningar från barn-och familjeverksamheten i Johanneskyrkan och Mariakyrkan
Från torsdag 25/6 till tisdag 14/7 går det bra hämta andaktspåsen.
Sms:a, ring eller mejla för att stämma av tid och plats.
Kontakt: Melina Blomqvist
Sms: 072-574 01 01
E-post: melina.blomqvist@svenskakyrkan.se