Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Kontakt

Västermalms församling Besöksadress: Arbetargatan 21, 11245 STOCKHOLM Postadress: Box 49019, 10028 STOCKHOLM Telefon:+46(8)6504900 E-post till Västermalms församling

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Sing Along i Kungsholms kyrka

Under Kulturnatten lördagen den 21 april är det psalmsångsmaraton fram till midnatt i kyrkan.

Under Kulturnatten sjunger vi igenom psalmer från 2000-talet från pärm till pärm oavbrutet i 6 timmar. Välkommen att sjunga tillsammans med en kompgrupp samt körer från församlingen. Det är drop in mellan kl. 18.00-24.00 - varmt välkommen!

Karin Skogberg Ankarmo och Britta Snickars är körledare.

Kulturnatt Stockholm

Syftet med Kulturnatten är att visa upp ett brett kulturliv, bidra till en ökad kännedom om kulturutbudet i Stockholm och göra det enklare för Stockholmarna att stiga in i en värld som man inte alltid är så bekant med. Evenemanget är ett samarbete mellan Stockholms stad och Stockholms kulturliv.