Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Kontakt

Uppsala stift Besöksadress: Dragarbrunnsgatan 71, 75320 Uppsala Postadress: Box 1314, 75143 Uppsala Telefon:+46(18)680700 E-post till Uppsala stift

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till nätverkets arbetsgrupp och samordnare.

Bild: Gustaf Hellsing/IKON

Arbetsgruppen NIGA (nätverket integration glesbygd arbetsgrupp)


Juha Rauhala

kontraktsprost, Haparanda församling
juha.rauhala@svenskakyrkan.se  

Åke Lundgren
kontraktsprost, Burträsk-Lövångers pastorat
ake.lundgren@svenskakyrkan.se 

Christin Sundvisson
kyrkoherde, Brunflo pastorat
christin.sundvisson@svenskakyrkan.se 

Sylvia Wiksten 
diakon, Alfta Ovanåkers församling
sylvia.wiksten@svenskakyrkan.se 

Tina Johansson
kyrkoherde, Dannemorabygdens församling
tina.johansson@svenskakyrkan.se 

Christer Jonasson-Pihl
assistent med specialuppdrag, Söderköping S:t Anna församling
christer.jonasson-pihl@svenskakyrkan.se


Samordnare för nätverket ”Ett annat centrum”


Sara Hillert

sara.hillert@svenskakyrkan.se 
Tfn 018-68 07 29 SMS: 070-265 86 76