Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till nätverkets arbetsgrupp och samordnare.

Foto: Gustaf Hellsing/IKON

Arbetsgruppen NIGA (nätverket integration glesbygd arbetsgrupp)

 

Christin Sundvisson
kyrkoherde, Brunflo pastorat
christin.sundvisson@svenskakyrkan.se 

Sylvia Wiksten 
diakon, Hudiksvallsbygdens församling
sylvia.wiksten@svenskakyrkan.se 

Tina Bagerstam Johansson
kyrkoherde, Dannemorabygdens församling
tina.johansson@svenskakyrkan.se 

Christer Jonasson-Pihl
assistent med specialuppdrag, Söderköping S:t Anna församling
christer.jonasson-pihl@svenskakyrkan.se

Amber Cook
barn och ungdomsledare, Västra Storsjöbygdens församling
amber.cook@svenskakyrkan.se 

Sandra Dewerud
diakoniassistent, Norrala-Trönö församling
sandra.dewerud@svenskakyrkan.se  


Samordnare för nätverket ”Ett annat centrum”


Sara Hillert

sara.hillert@svenskakyrkan.se 
Tfn 018-68 07 29 SMS: 070-265 86 76