Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Kontakt

Uddevalla pastorat Besöksadress: Kvarnbergsgatan 2-4, 45132 UDDEVALLA Postadress: Box 262, 45117 UDDEVALLA Telefon:+46(522)642100 E-post till Uddevalla pastorat

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Kontakta oss

Välkommen att kontakta oss. Här hittar du kontaktuppgifter till växeln och all vår personal.

expedition

Uddevalla pastorat

Besöksadress: Kvarnbergsgatan 2-4, 451 32 Uddevalla

Postadress: Box 262, 451 17 Uddevalla

Telefon: 0522 64 21 00

E-post: uddevalla.pastorat@svenskakyrkan.se

 

Kyrkogårdsförvaltningen

E-post: uddevalla.kyrkogardsforvaltning@svenskakyrkan.se

 

Kyrkoherde

Gertrud Malmberg

E-post: gertrud.malmberg@svenskakyrkan.se

församlingar och övriga verksamheter

UDDEVALLA FÖRSAMLING
Kontakt: Pernilla Ott
E-post: pernilla.ott@svenskakyrkan.se

 

LANE-RYRS FÖRSAMLING
Kontakt: Johan Birging
E-post: johan.birging@svenskakyrkan.se

 

DALABERGS FÖRSAMLING
Kontakt: Marianne Humlén
E-post: marianne.humlen@svenskakyrkan.se

 

BÄVE FÖRSAMLING
Kontakt: Göran Starke
E-post: goran.starke@svenskakyrkan.se

 

KYRKOGÅRDSFÖRVALTNINGEN

Kontakt: Helena Lind
E-post: helena.lind@svenskakyrkan.se

 

SJUKHUSKYRKAN

Kontakt: Maria Olander
E-post: maria.olander@svenskakyrkan.se

 

FÖRSKOLAN DIAMANTEN

Kontakt: Petra Strand
E-post: petra.strand@svenskakyrkan.se