Dagkollo sommaren 2023

Ändrad

Mängder av pyssel, lekar och utflykter på Solna församlings dagkollo för barn som är 6-10 år!

På Solna församlings dagkollo i sommar fyller vi dagarna med roliga aktiviteter och träffar vänner. Under två veckor kommer vi pyssla, leka, åka på utflykter, fira mini-midsommar och göra annat kul. Kollot ordnas i Huvudsta gamla slott i Solna. Vi samlas på morgonen och avslutar på eftermiddagen. Morgonfika, lunch och mellis ingår.

Plats: Huvudsta gamla slott
Ålder: 6-10 år
Tid: Ons 14 juni - fre 16 juni och mån 19 juni - tors 22 juni, kl. 8.30-16.30
Pris: Gratis. Vid avbokning efter 25 maj debiteras 100 kronor.
Kontakt: sara.ekstrom@svenskakyrkan.se
Sista anmälningsdag: 1 maj

Kollot är fullbokat men skicka in din intresseanmälan för att få en plats i kön.

Barnet är simkunnigt