NY GRUPP Konfa Sjöfart

Nyhet Publicerad Ändrad

Vi erbjuder nu ytterligare en möjlighet för dig att bli konfirmerad! Konfirmationsläsningen görs mer fokuserat en söndag i månaden under våren - bra för dig som har fullt upp under veckan! Dessutom ges en unik möjlighet att segla på det mycket populära segelfartyget Athene från Skärhamn.

Kanske du har mycket plugg och aktiviteter att kombinera under terminen och behöver göra din konfirmationsläsning mer fokuserat en gång i månaden. Vi träffas på läger en helg i slutet av februari där vi provar teambuilding och andra roliga utmaningar samtidigt som vi umgås, har andakt och lektioner mm. 

LÄGER x 2 Berghem 23-25 februari 2018.
Vi åker ut med segelfartyget Athene Kristihimmelsfärdshelgen 10-13 maj 2018. KONFIRMATION 2-3 juni 2018.

Informationsmöte med inskrivning 3 december klockan 14.00-16.00 i Jörlanda församlingshem.

Välkommen att maila anmälan till Hans Stanley. Uppge personnummer.