Meny

Pilgrimsvandring till Byberget

Välkommen att gå med på en pilgrimsvandring mellan Anderstorps kyrka och Byberget, tisdag den 16 juni

Tisdag 16 juni, med start kl 13.00:

Vi inleder med att samlas och ha en andakt tillsammans i Anderstorps kyrka. Därefter vandrar vi mot Byberget och gör kortare pauser längs vägen. Uppe på rastplatsen på Byberget firar vi mässa och vilar, innan vi vänder tillbaka till Anderstorps kyrka.

Vi vandrar i varierad terräng, bitvis är den stenig men till stor del går den på skogsstigar. Du behöver bekväma och rejäla skor, samt vara medveten om att denna vandring inte är tillgänglighetsanpassad om du har problem med att gå själv.

Medtag gärna vattenflaska och en mugg. 

Pilgrimsvandringen beräknas pågå mellan kl  13 och 16.

För frågor och anmälan, kontakta

Tom Randgard

Tom Randgard

Skellefteå landsförsamling

Präst, Arbetsledande komminister